1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Bir milyon 600 bin kişi güvenli internette

Bir milyon 600 bin kişi güvenli internette

Bir milyon 600 bin kişi güvenli internette
A+A-

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 1 buçuk yıl önce başlatılan Güvenli İnternet Hizmeti\'nin 1 miyon 600 bin aboneye ulaştığını belirterek \'Vatandaşlarımız ücretsiz olarak programı kullanabilir\' dedi.

 

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Güvenli İnternet Hizmeti'nin 1,5 yılı geride bıraktığını belirterek, 'Güvenli İnternet Hizmeti, 1,5 yılda 1 milyon 600 bin aboneye ulaştı' dedi. Bakan Yıldırım, internet ortamında özellikle çocuklara yönelik olumsuz içeriklerde önemli derecede artış yaşandığını, bu içeriklerden korunma imkanı sağlanması amacıyla bu projeyi başlattıklarını ifade etti.
 
ZARARLI İÇERİKTEN ARINMIŞ
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK) sağladığı hizmetin internette şiddet, ırkçılık, kumar gibi yasadışı içeriklerden koruduğunu ifade eden Yıldırım, ayrıca internet dolandırıcılığı, zararlı yazılımlar ve
 
Sağlık Bakanlığı'nın sağlığa zararlı olduğunu açıkladığı ürünlerden de korunma imkanı sunduğunu belirtti.
 
Güvenli İnternet Hizmeti'nin 'Çocuk' ve 'Aile' olmak üzere iki farklı profil seçeneği olduğunu kaydeden Yıldırım, bu profillerin kullanımının zorunlu olmadığını, ailelerin isteği doğrultusunda tercih edilebildiğini vurguladı. Yıldırım, 'Aile Profili'nde de kullanıcılar talep ettikleri takdirde oyun, sohbet, sosyal medya web site ve uygulamalarına erişimi kapatabiliyorlar'
 
TAMAMEN ÜCRETSİZ
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, bu hizmetin ücretsiz olduğunu belirterek, 'Vatandaşlarımız herhangi bir program kurmadan hemen her ortamda bu hizmetten kolaylıkla faydalanabilecekler' diye konuştu.
 
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer de, velilerin hem kendileri hem de çocukları için Güvenli İnternet Hizmetini kullanmalarını tavsiye etti.
 
SİSTEM KISITLAYICI DEĞİL
Güvenli İnternet Hizmeti'nin interneti kısıtlayıcı bir uygulama olmadığını vurgulayan Yıldırım, kullanıcıların çağrı merkezlerinden, online işlem merkezlerinden, bayilerden, SMS veya Alo 166 yoluyla Güvenli İnternet Hizmeti'ni alabileceklerini kaydetti. Yıldırım, 'Çocuklarımızın internet gibi bir nimetten güvenli bir şekilde faydalanabilmesi hepimizin sorumluluğunda olan bir durum' dedi.
A+A-

HABERE YORUM KAT