1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bir Koltukta 3 Karpuz

Bir Koltukta 3 Karpuz

Bir Koltukta 3 Karpuz
A+A-

Hisarcık Ziraat Odası Başkanı Yusuf Çalışkan, Kütahya Hayvancılık Kooperatifi Bölge Birliği Başkanlığı(HAYKOOP) ve Hisarcık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanlıkları olmak üzere 3 görevi birlikte yü

Hisarcık Ziraat Odası Başkanı Yusuf Çalışkan, Kütahya Hayvancılık Kooperatifi Bölge Birliği Başkanlığı(HAYKOOP) ve Hisarcık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanlıkları olmak üzere 3 görevi birlikte yürütüyor.
13 yıldır Ziraat Odası, 10 yıldır Hisarcık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ve 6 yıldan beri de Kooperatifi Bölge Birliği Başkanlığı(HAYKOOP) görevlerini yürüten Yusuf Çalışkan, birbiriyle bağlantılı üç görevi birden yürütmenin fazla zor olmadığını belirterek," Ziraat Odası, Hayvancılık Kooperatifi Bölge Birliği(HAYKOOP) ve Tarımsal Kalkınma Kooperatifi içerik olarak tarım ve hayvancılıkla ilgili kuruluşlar. Bu amaçla yaptığımız toplantılarda çiftçilerimizin tarım, hayvancılık ve çeşitli konularla ilgili merak ettiği hususları anlatarak onları her konuda bilgilendirmiş oluyoruz. Böylelikle ayrı ayrı toplantı düzenlemeye gerek kalmıyor ve zamandan tasarruf sağlamış oluyoruz. Fırsat buldukça da il ve ilçemizdeki tarım ve hayvancılıkla ilgili sorunları bire bir çiftçinin ağzından dinleyerek değerlendirip çözüm yolları arıyoruz. Kütahya Hayvancılık Kooperatifi Bölge Birliği olarak yapabileceklerimizi çeşitli seminer ve toplantılarla Bakanlığımızın vermiş olduğu desteklemeler ve destekleme için gerekli evraklar ile çeşitli konularda çiftçilerimizi bilgilendirerek Kütahya'mızda yeni bir vizyon belirledik. Bu toplantılarda belirlediğimiz sorunları Tarım ve Hayvancılık İl ve İlçe Müdürlüğündeki yetkili birimlerle görüşüp sorunlarımıza birlikte ele ele vererek çözümler bulmaktayız. Bakanlık nezdindeki sorunları elimizden geldiği kadar çözüyoruz. Bu çerçevede yaptığımız çalışmalar sonucu ilimizde yıllar itibarıyla yem bitkisi ve sertifikalı tohum ekilişi artmış, bununla birlikte desteklemeden yararlanan çiftçi sayısında gözle görülür bir artış olmuştur. Kütahya'da Hayvancılık Kooperatifi Bölge Birliğimize bağlı olan 55 kooperatifimizi peyderpey ziyaret ederek bu kooperatiflerimizi aktif hale getirdik" diye konuştu.
(MU-EFE-)

12.02.2013 11:07:12 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT