1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bir Kare Fotoğrafla Başlayan Yardım Kampanyası

Bir Kare Fotoğrafla Başlayan Yardım Kampanyası

Bir Kare Fotoğrafla Başlayan Yardım Kampanyası
A+A-

Van’ın Çatak ilçesinde çekilen bir kare fotoğrafla başlayan yardım kampanyası Türkiye gündemine yayıldı.

İlçeye bağlı Kaçit Mahallesi’nde fotoğraf çekmek için giden Esen Değer isimli fotoğrafçı, çektiği fotoğrafı Anadolu Fotoğraf Dergisi’nin sitesinde paylaşınca Türkiye’nin her yerinden fotoğrafa ilgi yağdı. Sırtında ağaç taşıyan 3 mahalleli kızın bulunduğu fotoğraf karesindeki doğal hallerini gören fotoğraf severler bu kızların fotoğraflarını birçok fotoğraf paylaşımı yapılan sitelerde paylaşarak Türkiye’ye yayılmasını sağladılar.


Tekirdağ’da bulunan okul öğretmeni Gül Acar'ın ablası Aslı Acar yardım kampanyası başlatma teklifinde bulundu. Tekirdağ’da bulunan Aslı Acar okuldaki öğretmen kardeşinden nelere ihtiyaç olduğunu öğrendi. Yardım kampanyasının Van ayağını da fotoğrafçı Esen Değer üstlendi. Van'da daha önce çocuk hastanesinde doktorluk yapan ve şimdi Antalya'da Sağlık Müdürü olan Pınar Kapan ise Antalya ayağı üstlendi.


Okul öğretmeni Gül Acar, çocukların özellikle ayakkabı ve kışlık mont sıkıntısı yaşadığını ve hasta çocuklardan hastaneye götürdüklerini ve bazı çocukların zatürre olduğunu ve çocukların özellikle bot, kazan ve mont ihtiyacı olduğunu belirtti.

 

A+A-

HABERE YORUM KAT