1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bir Günde İki Kadını Gasp Etti

Bir Günde İki Kadını Gasp Etti

Bir Günde İki Kadını Gasp Etti
A+A-

Aksaray'da bir günde iki kadının çantasını kapkaç yöntemiyle alıp kaçan şahıs, MOBESE kameralarının olay anını görüntülemesi ile polisin takibi sonucu yakalandı. Edinilen bilgiye göre, ilk olay Aksa

Aksaray'da bir günde iki kadının çantasını kapkaç yöntemiyle alıp kaçan şahıs, MOBESE kameralarının olay anını görüntülemesi ile polisin takibi sonucu yakalandı.
Edinilen bilgiye göre, ilk olay Aksaray'ın merkeze bağlı Paşacık Mahallesi Paşacık Caddesi'nde meydana geldi. Ali Haydar S. (20), kolunda çantası ile yürüyen Filiz S'yi (66) takibe aldı. Yaşlı kadını bir süre takip ettikten sonra arkasından yaklaşarak kolundaki çantayı almak isteyen kapkaççı, direnen kadını darp etti. Kapkaççı etkisiz hale getirdiği kadının çantasını alıp kaçarken, Aksaray Devlet Hastanesi'ne kaldırılan kadın tedavi altına alındı. Aksaray Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı özel ekip olayla ilgili araştırma başlattı. Aynı gün aranan şahsın bir başka kapkaç olayı MOBESE kamerasına yansıdı. M.Ö'nün kolundaki çantasını alarak kaçan Ali Haydar S.'nin plakasız bir otomobille olay yerinden uzaklaştığının görülmesi üzerine bölge ablukaya alındı. Kısa bir süre sonra kapkaççının bulunduğu otomobili takibe alan polis, 'dur' ihtarında bulundu. İhtarlara uymayan kapkaççı, yaşanan kovalamacanın ardından araçtan inerek kaçmak isterken yakalandı. Gözaltına alınan Ali Haydar S., yapılan sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Adliye çıkışı rahat tavırları ile dikkat çeken Ali Haydar S., basın mensuplarının 'Neden yaptın?' sorusuna, 'Canım istedi' şeklinde cevap verdi.
(YC-İP-CC-Y)

01.12.2012 11:33:43 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT