1. HABERLER

  2. BÖLGE HABERLERİ

  3. Bir alkışta Van Büyükşehir Belediyesine!

Bir alkışta Van Büyükşehir Belediyesine!

Bir alkışta Van Büyükşehir Belediyesine!
A+A-

Van Büyükşehir Belediyesi, 20 yaşındaki engelli gence konteyner yardımında bulundu. Kendisine konteyner verilen Senar Gül isimli genç, belediye yetkililerine teşekkür etti.

Çocukluğunda geçirdiği rahatsızlıktan dolayı tekerlekli sandalyeye mahkum olan 20 yaşındaki Senar Gül, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fazıl Tamer’i makamında ziyaret etti. Engelli genci makamında kabul eden Fazıl Tamer, özellikle dezavantajlı vatandaşlara yardım noktasında pozitif ayırımcılık yaptıklarını belirterek, “Senar Gül de geçtiğimiz günlerde bize müracaat etti. Ekiplerimizin yerinde yaptığı tespitler sonucu kendisine konteyner verdik. Ayrıca tespit edilen diğer ihtiyaçlarını da inşallah en kısa sürede karşılayacağız. Bugün de bizlere teşekkür etmek için buraya kadar gelmiş. Biz de kendisine teşekkür ediyoruz. Her zaman yanında olduğumuzu bilmesini istiyoruz” dedi.

Daha çocuk yaşta anne ve babasını kaybettiğini belirten Senar Gül ise, ağabeyi ile birlikte yaşadığını belirterek, “Büyükşehir Belediyesine müracaat ettim. Konteyner ihtiyacım vardı. Allah kendilerinden razı olsun ihtiyacım giderildi. Valimiz başta olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu./iha

A+A-

HABERE YORUM KAT

1 Yorum