1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bingöl'de Onbinlerce Sedir Tohumu Toprakla Buluştu

Bingöl'de Onbinlerce Sedir Tohumu Toprakla Buluştu

Bingölde Onbinlerce Sedir Tohumu Toprakla Buluştu
A+A-

Bingöl'ün Genç Orman İşletme Şefliği, orman bölgesi olarak belirlediği alanlarda on binlerce sedir tohumunu toprakla buluşturdu. Genç ilçesi Sürekli köyü sınırları içinde bulunan Kuba mevkiindeki y

Bingöl'ün Genç Orman İşletme Şefliği, orman bölgesi olarak belirlediği alanlarda on binlerce sedir tohumunu toprakla buluşturdu.
Genç ilçesi Sürekli köyü sınırları içinde bulunan Kuba mevkiindeki yaklaşık 4 hektarlık alanda ağaçlandırma ve iyileştirme çalışması başlatan Genç Orman İşletme Şefliği, bu alana on binlerce sedir tohumu ekti. Yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyeti aktaran Sürekli Köyü Muhtarı Cevdet Güner, çalışmalardan ötürü Genç Orman İşletme Şefliği'ne teşekkür etti. Yapılan çalışmaların Genç'in geleceği açısından büyük önem taşıdığını belirten Muhtar Güner, çalışmaların tamamlanması ile birlikte Genç'in bir orman bölgesi haline geleceğine inandığını belirtti. Muhtar Güner, "Bilindiği gibi Sürekli köyümüz sınırından başlayıp Doğanca mevkiine kadar uzanan çamlık alanlara sahibiz. Bu alanlar 1970'li yıllarda dönemin Orman İşletme Şefi Hasan Orhan tarafından yapılan çalışmalar sonucu ortaya çıktı. O dönemde orman şefinin büyük gayretleri ile tohumlar ekilmiş ve vatandaşlar ile el birliği içinde büyütülmüştü. O dönem yapılanlar sonucunda şu an çoğu bölgelerin sahip olmadığı bir orman hazinesine sahibiz. Yeni orman şefimizde ekibiyle birlikte yine bu konuda çok duyarlı. Göreve gelmesinin ardından önceki başlatılan çalışmalara ara vermeden devam etmek için kolları hemen sıvamışlar. Köy sınırlarımız içinde bulunan Kuba mevkiindeki 4 hektarlık alanda başlattıkları çalışmalar ile birlikte on binlerce tohumu bu alanda toprakla buluşturdular. Genç'in geleceği açısından büyük önem taşıyan bu çalışmalardan ötürü Genç Orman İşletme Şefi Taşkın Özler'e ve personeline teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.
(MSA-Y)

05.02.2013 10:07:13 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT