1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bingöl'de 'başarıda Hedef 12 İçin 12 Projesi' Çalışmaları
Bingölde başarıda Hedef 12 İçin 12 Projesi Çalışmaları

Bingöl'de 'başarıda Hedef 12 İçin 12 Projesi' Çalışmaları

Bingöl'ün Genç Kaymakamlığı, "Başarıda Hedef 12 İçin 12 Adım'' projesi kapsamında 12 bin adet kitap dağıtımı için çalışmalarına başladı. Genç Kaymakamlığı'nın, eğitim öğretim kalitesini artırmak am

A+A-
Bingöl'ün Genç Kaymakamlığı, "Başarıda Hedef 12 İçin 12 Adım'' projesi kapsamında 12 bin adet kitap dağıtımı için çalışmalarına başladı.
Genç Kaymakamlığı'nın, eğitim öğretim kalitesini artırmak amacıyla Genç Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından fakir ve yardıma muhtaç öğrencilere 12 bin adet kitap dağıtılması için çalışmalara başlandığını bildirdi. Çalışmalar kapsamında 6 bin adet kitabın alımı yapılarak dağıtımına başlandı. Geri kalan kitapların ise dağıtımına önümüzdeki günlerde devam edeceği belirtildi.
Kaymakamlıktan yapılan yazılı açıklamada, Bingöl Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Başarıda Hedef 12 İçin 12 Adım'' projesine destek amacıyla yapılan çalışmada, seçilen kitaplar ve amaçlar sıralanırken "Kitapların dağıtımında öğrencilerin okuma alışkanlığı kazandırılması yanında ahlaki ve manevi yönden de eğitilmesi amaçlanmıştır" denildi.
(AS-MET-Y)

11.12.2012 13:31:15 TSI

HABERE YORUM KAT