1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bingöl Tarımsal Yayım Ve Danışmanlık İl Teknik Komitesi Toplandı

Bingöl Tarımsal Yayım Ve Danışmanlık İl Teknik Komitesi Toplandı

Bingöl Tarımsal Yayım Ve Danışmanlık İl Teknik Komitesi Toplandı
A+A-

Bingöl'de Tarımsal Yayım ve Danışmanlık İl Teknik Komitesi toplandı. Komite toplantısına Tarım, Gıda ve Hayvancılık İl Müdürü Sedat Ildız başkanlık etti. Tarım İl Müdürlüğü toplantı salonunda düzen

Bingöl'de Tarımsal Yayım ve Danışmanlık İl Teknik Komitesi toplandı.
Komite toplantısına Tarım, Gıda ve Hayvancılık İl Müdürü Sedat Ildız başkanlık etti. Tarım İl Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen toplantıya; Bingöl Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Bingöl Ziraat Mühendisleri Odası, Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği, Ziraat Odası Başkanlığı temsilcileri ile Tarımsal Yayım ve Danışmanlık İl Sorumlusu katıldı.
İl Müdürü Sedat Ildız'ın konuşmasının ardından yapılan çalışmalar hakkında Ziraat Mühendisi Begüm Ceran tarafından sunum yapıldı. Toplantıda; tarımsal yayım ve danışmanlık hizmetlerinin duyurulması amacıyla eğitim ve yayım çalışmalarına devam edilmesi, 2013 yılı ilkbahar dönemi tarımsal yayım ve danışmanlık sınavına ilişkin duyuru ve başvuru işlemlerine yönelik çalışmaların yapılması, Bingöl'de Ziraat Odası Başkanlığı, Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği'nin tarımsal yayım ve danışmanlık yetki belgesi alması için gerekli teknik desteğin sağlanması, tarım danışmanı sertifikasına sahip kişiler ile irtibata geçilerek yetki belgesi alacak birlikler ile görüşmelerinin sağlanması, tarımsal yayım ve danışmanlık hizmetlerinin ve tarım danışmanlığı sınavının Bingöl'e bağlı ilçelerde daha geniş kitlelere ulaşmasının sağlanması amacıyla Bingöl'deki Tarım, Gıda ve Hayvancılık ilçe müdürlükleri ile irtibat sağlanması konuları kararlaştırıldı.
(EY-MET-Y)

20.02.2013 14:16:05 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT