1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bingöl Belediyesi'nin Karla Mücadele Çalışmaları

Bingöl Belediyesi'nin Karla Mücadele Çalışmaları

Bingöl Belediyesinin Karla Mücadele Çalışmaları
A+A-

Bingöl'de etkili olan kar yağışı nedeniyle şehir merkezindeki ev ve işyerlerinin çatı saçaklarında oluşan buz sarkıtları, itfaiye ekipleri tarafından temizlendi. Kar yağışının ardından kent merkezi

Bingöl'de etkili olan kar yağışı nedeniyle şehir merkezindeki ev ve işyerlerinin çatı saçaklarında oluşan buz sarkıtları, itfaiye ekipleri tarafından temizlendi.
Kar yağışının ardından kent merkezinde başlayan dondurucu soğuklar nedeniyle ev ve iş yerlerine ait çatılarda uzun buz sarkıkları oluştu. Bingöl Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, gece yaşanan don olayları sonrasında ev ve işyerlerinin çatı saçaklarında oluşan buz sarkıklarına karşı çalışma başlattı. Caddeler üzerinde bulunan binaların çatılarında oluşan buz sarkıklarının, kaldırımlarda yürüyen vatandaşlar ve işyeri sahiplerine tehlike oluşturmaması için harekete geçen ekipler, itfaiye aracı merdiveni yardımıyla kürek ve kırıcılarla buzları temizledi. Ekipler, kaldırımlarda yürüyen vatandaşları buz kitlelerine karşı daha dikkatli olmaları konusunda uyardı. Ekipler, çalışmaların imkanlar dahilinde devam edeceğini belirtti.
(MÇ-Yİ-Y)

14.01.2013 16:54:43 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT