1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bingöl Belediyesi'nden Yağmursuyu Hattı Çalışması

Bingöl Belediyesi'nden Yağmursuyu Hattı Çalışması

Bingöl Belediyesinden Yağmursuyu Hattı Çalışması
A+A-

Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay, yağmursuyu hattı çalışmalarının devam ettiğini ifade ederek, kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarının iki ayrı hat olarak yapıldığını söyledi. Yağmursuyu çalışma

Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay, yağmursuyu hattı çalışmalarının devam ettiğini ifade ederek, kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarının iki ayrı hat olarak yapıldığını söyledi.
Yağmursuyu çalışmaları hakkında bilgiler veren Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay, yağmursuyu hattının Bingöl'de ilk kez yapıldığına vurgu yaptı. 3 kilometrelik bir çalışma yapıldığını ifade eden Atalay, "Kültür Mahallesi'nde 1200 milimetre yağmursuyu kanalının 1200 metresi tamamlanmış ve çalışmalar devam etmektedir. Düzağaç Mahallesi'nde Devlet Hastanesi altında 1000 milimetre çapında yağmursuyu hattına başlanmış ve 600 metrelik kısmı tamamlanmıştır. Bu bölgede yağmursuyu kanalı çalışmaları devam etmektedir. Bingöl'de yağmursuyu hattı ilk kez yapılıyor. Kültür Mahallesi'nde 1200 milimetre çapında yağmursuyu kanalına başlanmıştır. Yağmursuyu hattı kanalizasyon projesi kapsamında olup, 400 milimetrelik borulardan başlamak suretiyle 1200 milimetrelik boru çapına kadar beton ve betonarme borularla yağmursuyu hatları yapılarak derelere deşarj edilmektedir. Şehir merkezinden gelen yağmursuyu hattımız Kültür Mahallesi'nden deşarj edilecektir" diye konuştu.
(MSA-Y)

06.02.2013 17:07:05 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT