1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. BİNALİ YILDIRIM VE ÖMER DİNÇER VAN’A GELİYOR

BİNALİ YILDIRIM VE ÖMER DİNÇER VAN’A GELİYOR

BİNALİ YILDIRIM VE ÖMER DİNÇER VAN’A GELİYOR
A+A-

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in bazı gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Van’a gelecekleri bildirildi.


Van’da yaşanan depremlerden sonra yapımına başlanarak tamamlanan bazı okul ve tesislerin açılışı Bakanların katılımı ile gerçekleştirilecek. İlk olarak Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, 18 Aralık 2012 günü sabah saatlerinde Ankara’dan Van’a gelecek. Dinçer, sırasıyla Cemil Yörük İlkokulu ile Kalecik Turkcell-TEV Öğretmen Kampusü’nün açılışını gerçekleştirecek. Ardından Yüzüncü Yıl Üniversitesi’ni ziyaret edecek olan Bakan Dinçer, İskele İmam Hatip Lisesi’nin açılışını da yaptıktan sonra Ankara’ya gitmek üzere akşam saatlerinde Van’dan ayrılacak.


2 NİSAN KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI AÇILIŞINI BAKAN YILDIRIM YAPACAK
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in ayrılışının hemen ardından aynı gün Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım de Van’a gelecek. Yıldırım, Sun Express Basın Lansmanı'nın akşam yemeğinin ardından geceyi Van’da geçirecek. Yıldırım, 19 Aralık 2012 günü 2 Nisan Köprülü Kavşağı, İzmir Ticaret Odası tarafından yaptırılan Gedikbulak İlköğretim Okulu, Hacı Ali Akın İlköğretim Okulu’nun resmi açılışlarını yapacak, daha sonra Türkiye Bilişim Derneği tarafından yaptırılan Polatoğlu İlköğretim Okulu’nun bilgisayar dağıtım törenine katılacak. Gökçenay Mermer Fabrikasını ziyaret edecek olan Bakan Yıldırım, öğle yemeğinin ardından Van Valiliği ve AK Parti İl Başkanlığı ziyaretinin ardından Ankara’ya dönmek üzere Van’dan ayrılacak.

A+A-

HABERE YORUM KAT