1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bina Üstüne Ev Yaptılar

Bina Üstüne Ev Yaptılar

Bina Üstüne Ev Yaptılar
A+A-

Van'da yaşanan depremin ardından kent merkezinde bulunan bir iş merkezinin 4 katlı bir binanın üstüne yaptırılan prefabrik ev, görenleri şaşkına çeviriyor. Van'da 23 Ekim ve 9 Kasım 2011 tarihlerin

Van'da yaşanan depremin ardından kent merkezinde bulunan bir iş merkezinin 4 katlı bir binanın üstüne yaptırılan prefabrik ev, görenleri şaşkına çeviriyor.
Van'da 23 Ekim ve 9 Kasım 2011 tarihlerinde meydana gelen iki yıkıcı depremlerden sonra kent merkezinde 25 bina yıkıldı, binlerce konut ağır hasar gördü. Depremden hemen sonra çadırlara ardından da konteynır kentlere yerleştirilen depremzedelerin büyük bir bölümü daha sonar da TOKİ'lere yerleştirildi. Kiracı olan ve TOKİ alamayan depremzedeler konteynır kentlerde yaşamlarına devam ederken, bazı vatandaşlar da kendi imkanlarıyla yaptırdıkları prefabrik evlerde kalıyor. Kazımkarabekir Caddesi üzerinde buluna bir iş merkezinin 4 katında yaptırılan prefabrik ev görenleri şaşırtıyor. Binanın en tepesinde bulunan prefabrik evi gören vatandaşlar, "Bunlar da depremin gökdelenleri" diye espri yaptılar.
(Yİ-MSA-Y)

01.02.2013 11:38:30 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT