1. HABERLER

  2. YEREL

  3. "bin Lirasını Sokağa Atanlar Derneği" Kurulacak

"bin Lirasını Sokağa Atanlar Derneği" Kurulacak

bin Lirasını Sokağa Atanlar Derneği Kurulacak
A+A-

Balıkesir İli Tavuk Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Duran, 1 milyon kişi ortaklı bir enerji şirketi kuracaklarını bildirdi. Duran, tüm ülkeyi kapsayan 1 milyon ortaklı şirketle amaçlarının soka

Balıkesir İli Tavuk Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Duran, 1 milyon kişi ortaklı bir enerji şirketi kuracaklarını bildirdi. Duran, tüm ülkeyi kapsayan 1 milyon ortaklı şirketle amaçlarının sokağa atılacak paralar ile enerji sektörüne girmeyi planladığını söyledi.

BALIKESİR'DE ÖN YARGILAR KIRILMALI
Siyasetçi kimliğinin dışında işadamı kimliğiyle Balıkesir'de faaliyet gösteren ve sektöründeki birliğin de başkanlığını yapan Mehmet Duran, "Balıkesir'de ortaklık yapılmaz" diye bir ön yargı olduğunu, bunun kırılması gerektiğini söyledi. Parasını sokağa atacak müteşebbis aradıklarını Mehmet Duran, "Bin Lirasını Sokağa Atanlar Derneği" dahi kurabileceklerini belirtti. Bunu neyi amaçladıklarını ifade etmek için şakayla ifade ettiklerini belirten Mehmet Duran, "Balıkesir beyaz et sektörü için çok önemli bir il. Büyük firmalar Balıkesir'de üretiyorlar. 26 arkadaşımızla beraber tavukçuluk sektöründe ortak bir iş yaptık. Bizden başka arkadaşlarımız da sonra bu işe girdi. Bu iş bizim önümüzde bir ufuk açtı. 'Az paralarla daha büyük işler yapabilir miyiz?' diye düşündük. Aklımıza 'Bin Lirasını Sokağa Atanlar Derneği' diye bir ifade geldi. Bu aslında espriydi ancak çok büyük teveccüh gördü. Beni çok kişi arayıp 'Ben de bin liramı sokağa atmak istiyorum' diyenler oldu. Tabi bu henüz oturmadı. 'Neden?' derseniz diğer şirketlerin kara geçtiğini görmemiz gerekiyor. Ondan sonra bundaki hedefimiz Türkiye'ye yayılmak. Antalya'daki, Kars'taki arkadaşımız da bu derneğe üye olsun. Bu enerji şirketinde 1 milyon kişi hedefliyoruz, 1 milyon ortaklı bir şirket. Bu parayı enerji sektörüne yatırmayı planlıyoruz. Bize 'Ortaklık yürümez, olmaz' diyorlar. Bunun böyle olmadığını göstermemiz gerekiyor" diye konuştu.
(BD-YU)

11.01.2013 17:24:28 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT