1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. BİN 192 DERSLİK YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA HAZIR

BİN 192 DERSLİK YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA HAZIR

BİN 192 DERSLİK YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA HAZIR
A+A-

Erciş Kaymakamı Barboros Baran, ilçede yapımı tamamlanarak yeni eğitim-öğretim yılına hazır olan okullarda incelemelerde bulundu.


23 Ekim Erciş depreminde ağır hasar alan 228 dersliğin yerine yapılan yeni dersliklerle Erciş, tarihinin en büyük eğitim yatırımlarını yaşıyor. Yatırımlar kapsamında ilçenin merkez ve köylerinde 32 adet okul ve bu okullarda toplam 457 yeni dersliğin yapımı tamamlandı. Ayrıca, yatırımlar kapsamında 2 adet 200 yataklı pansiyon, 20 adet apart öğretmen lojmanının da yapımı tamamlandı. Yeni eğitim yatırımlarını yerinde inceleyen Kaymakam Barboros Baran, yeni eğitim öğretim yılına ilçenin büyük yatırımlarla girdiğini belirterek, deprem sonrası ilçede devletin yanı sıra hayırsever vatandaşların eğitime yönelik yatırımlarla büyük destekte bulunduklarını anlatan Baran, “Şu anda ilçemizde depremden önceki derslikler ve depremden sonra yapılan yeni dersliklerle birlikte bin 192 dersliğimiz eğitim, öğretime hazır hale getirilmiştir. Ayrıca, 13 okulumuzla birlikte 170 yeni dersliğimizin inşaatı da hızla devam etmektedir. Bu dersliklerimizin tamamlanmasıyla birlikte ilçemizdeki toplam derslik sayısı bin 341 sayısına olacak. Bu okullarımız tamamlanıncaya kadar mahallelerdeki öğrencilerimizi taşıma sistem doğrultusunda merkezli okullarımıza taşıyacağız. Öğrencilerimiz, evlerinin önünden servislerle alınıp okullarına götürülecek. Bu süreçte taşıma ücreti devletimiz tarafından karşılanıp öğrencilerimizden herhangi bir ücret alınmayacaktır” dedi.

İLÇEYE TOPLAM BİN YATAK KAPASİTELİ 5 PANSİYON
İlçede eğitime yönelik diğer yatırım alanlarında da incelemelerde bulunan Kaymakam Baran, “2 adet 200 yataklı pansiyonumuzun inşaatı tamamlanırken, 3 adet 200 yataklı pansiyonumuzun inşaatı devam ediyor. Bu inşaatlarımız da tamamlandığı zaman ilçemizde bin yatak kapasiteli 5 pansiyonumuz olacak. Ayrıca, şu an göl manzaralı 20 adet apart öğretmen lojmanımızın inşaatı tamamlanırken, 60 yatak kapasiteli yeni öğretmen evimizin inşaatı da devam ediyor” şeklinde konuştu.a

A+A-

HABERE YORUM KAT