1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bilim Baharı Başlıyor

Bilim Baharı Başlıyor

Bilim Baharı Başlıyor
A+A-

Türkiye'nin ilk bilim merkezi olan Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi tarafından düzenlenecek 'Bilim ve Teknoloji Festivali', bu yıl 3-5 Mayıs tarihlerinde Merinos Parkı'nda gerçekleştirilecek. Bursa

Türkiye'nin ilk bilim merkezi olan Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi tarafından düzenlenecek 'Bilim ve Teknoloji Festivali', bu yıl 3-5 Mayıs tarihlerinde Merinos Parkı'nda gerçekleştirilecek.
Bursa'da geleceğin bilim insanlarının gelişmesine sağladığı katkıyı arttırmak hedefiyle Büyükşehir Belediyesi himayesinde çalışmalarını sürdüren Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi, bilim şenliğini bu yıl kapsamı ve proje paydaşları genişletilerek düzenlemeye hazırlanıyor. 'Bursa Bilim ve Teknoloji Festivali' adıyla gerçekleştirilecek olan festival, 3-5 Mayıs tarihleri arasında Merinos Parkı'nda renkli görüntülere imzasını atacak.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü, üniversiteler, BEBKA, KOSGEB, BUTAL, Uludağ İhracatçılar Birliği gibi Bursa'nın önde gelen birçok kurum ve organizasyonlarının temsilcileri Merinos AKKM'deki toplantıda bir araya geldi. Sanayi kuruluşları, AR-GE merkezleri, bilim merkezleri, teknik lise ve ilköğretim öğrencilerine ait bilim projeleriyle bilim dostu tüm kaşiflerin projelerini sergileyecekleri etkinlik, Merinos Parkı'nda açık alanda düzenlenecek. Üç gün sürecek olan organizasyonun 'bahar festivali' atmosferinde yapılması hedefleniyor.
(MŞ)

09.01.2013 15:13:22 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT