1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bilici: Van'a hizmet için varız

Bilici: Van'a hizmet için varız

Bilici: Vana hizmet için varız
A+A-

Ak Parti Van Milletvekili Mustafa Bilici: Hizmet konusunda kapımız herkese açıktır


Bilici, Ak Parti olarak, Van Belediyesiyle birlik ve beraberlik içerisinde hemşehrilere hizmet etme, yapılacak yatırımları destekleme anlamında birçok adım attıklarını, ancak karşılık bulamadıklarını söyledi.Bu nedenle Van Belediye Başkan Vekili Sabri Abi tarafından, AK Parti milletvekillerine atıfta bulunarak yapılan ‘’Destek Çağrısını’’ samimi bulduğunu ifade eden Mustafa Bilici “On yıldır hizmet siyaseti yapan Ak Parti ve bu partinin milletvekilleri olarak bizler hiçbir zaman gerginlikten, husumetten yana olmadık. Her daim huzurdan ve diyalog ‘tan yana tavır aldık. Söz konusu Van ve Van halkı olunca her konuda destek olmaya ve bir araya gelmeye hazırız. Sayın Başkan vekili, uzun yıllardır siyasetle uğraşan özellikle belediyecilik konusunda tecrübe sahibi memlekete faydalı bir hemşehrimizdir. Ancak Belediye olarak yaptıkları hizmetlere engel olduğumuz iddiası anlaşılabilir değil, Sayın Abi, bu iddiasını çıkıp yine kamuoyu önünde ispatlamak zorundadır. Çünkü oturduğu makam sorumluluk isteyen dürüst davranmasını gerektiren şehr-i emin makamıdır” diye belirtti.


Daha yaşanılabilir bir Van için her alanda yapılan yatırımların göz önünde olduğunu, Van’ın Ak Parti döneminde yatırımlarda altın çağını yaşamakta olduğunu ifade eden Ak Parti Van Milletvekili Mustafa Bilici, açıklamasını şöyle sürdürdü:


“ Çalışmalarını yakinen takip ettiğimiz belediye üzerinden siyaset yapmamak için hassasiyet içerisinde olduk, Van’da yıllardır ihmal edilen ve Sabri Abi tarafından yapılan asfalt çalışmalarını takdirle karşıladık. Ancak yapılan asfalt çalışmaları belediyelerin görevleri arasında olan olağan bir hizmettir. Maalesef sorunun ihmali konuyu önemli kılmıştır. Van Belediye Başkanlığı’nın bizden bu güne kadar hiçbir talebi olmamıştır. Bizler bütün Van halkının temsilcisiyiz çözüm için meclisteyiz. Van Belediyesi yapmıyor veya yapamıyor diye vatandaşlarımızı en temel hizmetlerden mahrum bırakmadık. Belediye hizmetlerine destek olmak için Hükümetimiz tarafından 2 milyon TL hibe kaynak aktarıldı.Van halkı için hayati önem taşıyan,Van içme suyu şehir içi şebekesi yenilenerek kanserojen etkisi doğuran asbest borular değiştirildi. Aynı öneme haiz Van Acil İçme Suyu Projesi başlatılarak kentimizin 40-50 yıllık su ihtiyacı karşılanmış olacak, yine yıllardır kangren haline gelen imar sorunu çözülerek modern bir imar planı için çalışmaları devam ediyor. Ulaşımda şehrimize nefes aldıracak köprülü kavşaklar yapıldı. Bostaniçi belediyemizin yolu asfaltlanarak yenilendi. Deprem konutları için açılan yeni yolların 20 kilometresi TOKİ tarafından asfaltlandı. Hepimizin ortak paydası olan Van için yapılan hizmetleri yeterli görmüyoruz. Büyük şehir statüsüne kavuşmuş olan kentimiz ve halkımız için daha çok hizmet için varız. Hizmet konusunda kapımız herkese açıktır.”

A+A-

HABERE YORUM KAT