1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. BİLİCİ: “SEÇİMLER BARIŞ İÇERSİNDE BİR YARIŞ OLMALIDIR”

BİLİCİ: “SEÇİMLER BARIŞ İÇERSİNDE BİR YARIŞ OLMALIDIR”

BİLİCİ: “SEÇİMLER BARIŞ İÇERSİNDE BİR YARIŞ OLMALIDIR”
A+A-

AK Parti Van Milletvekili Mustafa Bilici, 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimleri öncesi Van Büyükşehir Belediye Başkan adayları ve teşkilat üyelerini hedef alarak yapılan taşlı saldırıyı, ardından büyükşehir başkan adaylarının evine atılan ses bombaları

Yazılı bir açıklama yayınlayan Mustafa Bilici, partilerinin ve diğer bütün partilerin seçim çalışmalarına tahammül edemeyen saldırganlara, demokratik seçim ortamını sabote etmeye çalışanlara, demokrasiye saygısı olmayanlara Van halkının sandıkta ders vereceğini söyledi. Bilici, “Seçim kampanyamızı şiddetle, baskıyla engellemeye yönelik girişimler amacına ulaşamayacaktır. 2014 yerel seçimleri Van açısından çok önemlidir. Büyükşehir statüsü kazanmış ve ilk defa büyükşehir belediye başkanını seçecek Van halkına yapılanlar reva görülmemelidir. 30 Mart 2014 yerel seçimi demokratik olgunluk içerisinde, insan hak ve hürriyetlerinin değer bulduğu örnek bir seçim olmalıdır. Baskı ve şiddet eğilimleri ile seçmenin iradesine ipotek koyma, siyasal tercihlerini değiştirme gayretleri memleketimizin huzuruna fayda sağlamayacaktır.

Şehrimizin huzur bulduğu, barış ve kardeşlik ikliminin yeşerdiği bu süreçte herkes sorumluluğunu bilmelidir. Son günlerde yapılan saldırılarla birlikte, yerel seçimler öncesi Van’da demokratik iradenin sandığa yansıma kaygısı ve güvenlik algısı ortaya çıkmaktadır. Güvenlik ve özgürlük demokrasinin en önemli vazgeçilmezleridir. Demokrasinin vücut bulduğu en önemeli ortamlardan biri de seçim dönemleridir. Hepimizin ortak paydası Van’da yerel seçimler, kamplaşmayı ve kutuplaşmayı artırmanın birer vasıtası olmamalıdır. Seçimler barışın, kardeşliğin, huzurun ve ortak yarınların habercisi olmalıdır.

Bütün siyasi parti temsilcilerini, sivil toplum kuruluşlarını ve sorumluluk duyan bütün vatandaşlarımızı Van’ın içine çekilmeye çalışıldığı kaos ortamına sürüklenmemesi için sağduyulu olmaya çağırıyorum” dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT

2 Yorum