1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bilen Söyler'i Öldürdüğü İddia Edilen Zanlı Yakalandı Recep Çelik Siirt

Bilen Söyler'i Öldürdüğü İddia Edilen Zanlı Yakalandı Recep Çelik Siirt

Bilen Söyleri Öldürdüğü İddia Edilen Zanlı Yakalandı  Recep Çelik    Siirt
A+A-

Geçen hafta, Siirt'te bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybeden Bilen Söyler'in katil zanlısı olduğu iddia edilen bir kişi Şırnak'ta yakalandı. Siirt Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, kasten

Geçen hafta, Siirt'te bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybeden Bilen Söyler'in katil zanlısı olduğu iddia edilen bir kişi Şırnak'ta yakalandı.
Siirt Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, kasten adam öldürme olayının aydınlatılması için koordineli çalışma sonucunda, şüpheli şahsın, Şırnak'ta suç aleti bıçak ile ele geçirildiği belirtildi. Açıklamada, "31 Ocak 2013 günü saat 14:00 sıralarında Bahçelievler Mahallesi Bahattin Danış Caddesi üzerinde faaliyet gösteren bir cafe önünde kasten adam öldürme olayı meydana gelmiş olay ile ilgili olarak Siirt Devlet Hastanesi'ne intikal ettirilen B.S. isimli şahıs göğüs kısmından almış olduğu bıçak darbesi neticesinde Siirt Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde ölmüştür. Konu ile ilgili olarak yapılan çalışmalar kapsamında olayın şüphelilerinden olan, A.A. ve Y.K. isimli şahıslar tespit edilerek yakalanmışlardır. Olayın Şüphelileri ve Görgü tanıkları ile Siirt Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünde yapılan görüşmeler neticesinde olayı gerçekleştiren M.B. isimli şahıs tespit edilmiş, şahsı yakalama çalışmaları başlatılmıştır. Siirt Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan özel ekiplerce üç gün geceli gündüzlü yapılan titiz ve kapsamlı çalışmalar neticesinde şüpheli M.B. isimli şahsın Şırnak ili Silopi ilçesi Çalışkan beldesinde bir bağ evinde yurt dışına çıkmak için hazırlık yaptığı tespit edilmiş, 2 Şubat 2013 günü yapılan geniş kapsamlı operasyon neticesinde şüpheli M.B. isimli şahıs suç aleti ile birlikte Şırnak ilinde ele geçirilmiştir. Olay ile ilgili olarak yakalanan A.A. ve Y.K. isimli şahıslar 1 Şubat 2013 günü sevk edildikleri adli mercilerden tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmış, 2 Şubat 2013 günü yakalanan M.B. isimli şahıs ise tutuklanarak Siirt E Tipi Kapalı Ceza Evi Müdürlüğü'ne teslim edilmiştir" denildi.
(RÇ-YRT-Y)

06.02.2013 17:16:30 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT