1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Biga'da Kurs Zili Çaldı

Biga'da Kurs Zili Çaldı

Bigada Kurs Zili Çaldı
A+A-

Çanakkale'nin Biga ilçesinde, Türk Metal Sendikası üyelerinin çocuklarına İngilizce, matematik ve fen bilgisi kursları verildi. Türk Metal Sendikası Biga 1 Nolu Şubesi 3 yıldır düzenlediği İngilizc

Çanakkale'nin Biga ilçesinde, Türk Metal Sendikası üyelerinin çocuklarına İngilizce, matematik ve fen bilgisi kursları verildi.
Türk Metal Sendikası Biga 1 Nolu Şubesi 3 yıldır düzenlediği İngilizce-matematik ve fen bilgisi kurslarına 2013 yılında da devam ediyor. İçdaş çalışanı sendika üyelerinin ilköğretim 4-5-6-7-8 sınıflarında okuyan çocuklarını kapsayan kurslar, Halk Eğitim Müdürlüğü eğitmenlerince verilecek. 90 öğrencinin katılımıyla başlayan kurslarda başarılı öğrencilere kurs sonunda Sertifika verilecek. Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Osman Akkurt, kursun açılışında yaptığı konuşmada, "Sizler bizim geleceğimizsiniz. Çağımız bilgi çağı, öğrenmenin yaşı yok. Biz sizlere inanıyor ve güveniyoruz. Biz Türk Metal Sendikası olarak üyelerimize verdiğimiz değeri onların değerleri olan eşlerine ve siz çocuklarına da vermek istiyoruz. 3 yıldır Biga'mızda uyguladığımız eğitim projelerinden başarılı sonuçlar aldık. Sizlerden gelen talepler doğrultusunda farklı alanlarda da kurslar düzenleyeceğiz. Umarım faydalanırsınız. Anne ve babalarınızın imkânları kısıtlı, elbette onlar da çocuklarının daha iyi bir eğitim almasını istiyor. İnşallah sizler bu kursta başarılı olarak onları mutlu edersiniz. Bizim ve ailelerinizin sizlerden isteği okumak, öğrenmek, vatanımıza ve milletimize faydalı fertler olmanızdır. Bunun için hedefiniz hep okumak yine okumak olmalıdır. Sizler inanacak ve başaracaksınız buna tüm kalbimizle inanıyoruz. Hepinize bu kursumuzun hayırlı olmasını ve başarılı geçmesini diliyorum" dedi.
(ST-GD-MŞ)

18.02.2013 11:33:56 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT