1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Biga Tso'dan Öğrencilere Staj İmkanı

Biga Tso'dan Öğrencilere Staj İmkanı

Biga Tsodan Öğrencilere Staj İmkanı
A+A-

Çanakkale'nin Biga Ticaret ve Sanayi Odası, Meslek Yüksek Okulu'nda eğitim gören öğrencilere staj imkanı sağlayacak. Biga Ticaret Sanayi Odası Başkanı Tuncay Yaşar, "Biga MYO kurulduğu günden bugün

Çanakkale'nin Biga Ticaret ve Sanayi Odası, Meslek Yüksek Okulu'nda eğitim gören öğrencilere staj imkanı sağlayacak.
Biga Ticaret Sanayi Odası Başkanı Tuncay Yaşar, "Biga MYO kurulduğu günden bugüne kadar yaklaşık 3 bin 908 mezun vererek bölgemizin ve ülkemizin kalkınmasına önemli katkılar sağlamıştır. Ekonomik kalkınma ancak yetişmiş insan gücü ile mümkündür. Mesleki eğitim ise yetişmiş insan gücü için vazgeçilmez bir süreçtir. Biga MYO, üniversite-sanayi iş birliği ekseninde eğitim öğretim programını Biga sanayiinin ihtiyaç duyduğu vasıflı ve donanımlı mezunlar yetiştirme hedefi doğrultusunda gerçekleştirmektedir" dedi.
Okulda, her bir program için 30 iş günü staj mecburiyeti olduğunu hatırlatan Yaşar, "İş kazası ve meslek hastalığı sigortası (SGK) üniversite tarafından karşılanmaktadır. Bu doğrultuda Biga TSO üyeleri tarafından öğrencilere staj imkanının sunulması, doğru mesleki bilgi ile donatılmış genç meslek mensuplarının yetiştirilmesine büyük katkı sağlamış olacak. Bu çerçevede Haziran-Ağustos 2013 dönemi içinde üyelerimiz işletmelerinde ihtiyaç duyulan stajyer taleplerini belirleyerek odamıza bildirecekler. Biz de ona göre bir program hazırlayacağız" dedi.
(ST-GD-MŞ)

08.02.2013 13:39:45 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT