1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Biga Belediye Başkanından İcraat Toplantısı

Biga Belediye Başkanından İcraat Toplantısı

Biga Belediye Başkanından İcraat Toplantısı
A+A-

Biga Belediye Başkanı Mehmet Özkan, geçen yıl yapılan hizmetleri değerlendirdi. Tepe Restoran'da basın mensupları ile bir araya gelen Özkan, 2012 yılını değerlendirirken, 2013 yılında yapacakları pro

Biga Belediye Başkanı Mehmet Özkan, geçen yıl yapılan hizmetleri değerlendirdi.
Tepe Restoran'da basın mensupları ile bir araya gelen Özkan, 2012 yılını değerlendirirken, 2013 yılında yapacakları projeleri anlattı. Özkan, 2011 yılının Biga Belediyesi için büyük hamle yılı olduğunu ve bu sürecin 2012 yılına da yayıldığını söyledi. Biga için tüm zamanların en verimli, en bereketli, en başarılı ve hizmet performansı en yüksek dönemi olarak tanımlayan Özkan, "Biga'mızda bir uçtan bir uca tam bir değişim, dönüşüm ve gelişime şahitlik ediyoruz. Bir taraftan belediye yatırımları ve merkezi idare yatırımları, diğer taraftan özel sektör girişimleriyle adeta kabuk değiştiriyoruz" dedi.
Özkan, "Belki de en hayati projemiz olan içme suyu isale hattı. Yeni su depoları ve mevcutların yenilenmesi projemizin 1. etabında, Kalafat sırtlarından Balıkkaya su depolarımıza uzanan isale hattında asbest borular değiştirilecek. Şehrimizin tam 20 noktasına vatandaş-belediye işbirliği ile 20 adet arıtmalı içme suyu çeşmesi yapacağız. Yeni belediye hizmet binası, kapalı otoparkve şehir meydanı projemizin ihalesini de yaptık ve çalışmayı başlattık. İnşallah 2014 yılının Haziran ayında halkımızın hizmetine sunmuş olacağız. Katı atık bertaraf tesisleri projemiz tamamlandı, Bakanlık onayını aldık ve uygulama ihalesine çıkıyoruz. Atık su arıtma projemizi ihale ettik, müteahhit firma ile sözleşmemizi imzaladık, 2013'te büyük ölçüde inşaatı tamamlanacak. 2014 başlarında devreye almayı umuyoruz" dedi.
(ST-MŞ)

25.01.2013 15:22:52 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT