1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bidav ve Keser Gazetecilerle Bir Araya Geldi

Bidav ve Keser Gazetecilerle Bir Araya Geldi

Bidav ve Keser Gazetecilerle Bir Araya Geldi
A+A-

Barış ve Demokrasi Partisi’nin (BDP) Van İpekyolu Belediyesi Eş Başkan adayları Aygül Bidav ile Veysel Keser, kentte bulunan basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.


BDP İpekyolu Belediyesi Eş Başkan adayları Aygül Bidav ile Veysel Keser, bir lokantada gazetecilerle bir araya geldiler. Aygül Bidav ile Veysel Keser, amaçlarının kentte çalışan ulusal ve yerel basın mensuplularıyla bir araya gelmek, tanışmak ve fikir alıverişinde bulunmak olduğunu söyledi. Bidav, kentte bulunan basın mensuplarını önemsediklerini ve seçimde kendilerine göstermiş oldukları katkılardan dolayı teşekkür etti. Seçim çalışmalarına da değinen Bidav, “Temel şiarımız olan ‘öz yönetimle, özgür kimliğe’ ile seçim çalışmalarımız devam ediyor. Halkımızın bizlere karşı büyük bir teveccühü var. Halkımızla el ele, omuz omuza bu seçimlerden zaferle çıkacağız. Van’da tek hedefimiz var, o da 14’te 14 yapmak. Bütün çalışmalarımızı bu doğrultuda sürdürüyoruz” dedi.


Veysel Keser de, basının kamuoyunun gözü ve kulağı olduğunu dile getirerek, gerçeklerin ve hakikatlerin ancak özgür bir basın ile ortaya çıkmasının mümkün olabileceğini söyledi. Seçim çalışmalarına da değinen Keser, “Biz dil, din, ırk ayırımı yapmadan, ayrımcılığa karşı mücadele eden bir partiyiz. Kentte bulunan herkesi, her kesimi önemsiyoruz. Halkımızla bir olursak, beraber olursak zafere ulaşacağız. Yine halkımızın istekleri doğrultusunda önemli projelerimiz var. Halkımızla birlikte, halkımızın önceliği olan bütün çalışmaları hayata geçireceğiz. Hedefimiz, katılımcı ve şeffaf bir belediyeciliği hayata geçirmektir” dedi.


Toplantı, soru cevap bölümü ile sona erdi.

A+A-

HABERE YORUM KAT