1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Bıçakçılar'dan "güvensiz Ürünler Listesi"ne İlişkin Açıklama

Bıçakçılar'dan "güvensiz Ürünler Listesi"ne İlişkin Açıklama

Bıçakçılardan güvensiz Ürünler Listesine İlişkin Açıklama
A+A-

Tıbbi cihaz ve tek kullanımlık tıbbi ürünler imalatçısı Bıçakcılar, Sağlık Bakanlığı tarafından güvensiz olarak nitelendirilen ürünler listesine ilişkin bir açıklama yaptı. Türkiye'nin önde gelen t

Tıbbi cihaz ve tek kullanımlık tıbbi ürünler imalatçısı Bıçakcılar, Sağlık Bakanlığı tarafından güvensiz olarak nitelendirilen ürünler listesine ilişkin bir açıklama yaptı.
Türkiye'nin önde gelen tıbbi cihaz ve tek kullanımlık tıbbi ürünler imalatçısı ve markası olan Bıçakcılar tarafından yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığı tarafından 14 Şubat 2013 tarihinde güvensiz olarak nitelendirilen ürünler listesine ilişkin açıklamada firmanın markasını taşıyan ürünlerin adının geçtiği hatırlatılarak, "Bıçakcılar, 1959 yılından bu yana sağlık sektörüne hizmet vermektedir. Yurt içinde ve yurt dışında 80'den fazla ülkede sağlık sektörüne hizmet veren Bıçakcılar, 700'ü aşkın çalışanı ile mükemmeliyet ve tam müşteri memnuniyetini hedefleyerek, 53 yıldır bu doğrultuda ödün vermeden çalışmaktadır. Bıçakcılar, ürün tasarımından satış sonrası servisine kadar üretimin her aşamasında toplam kalite yönetimi prensiplerine sıkı sıkıya bağlı olarak tek kullanımlık steril tıbbi ürünlerden ameliyat masa ve lambaları gibi tıbbi cihazlara kadar uzanan geniş bir yelpazede ürünler sunmaktadır. Sağlık Bakanlığı tarafından 14 Şubat 2013 tarihinde güvensiz olarak nitelendirilen ürünler listesine ilişkin açıklamada, firmamızın markasını taşıyan ürünlerin adının geçmesi bizleri son derece üzmüştür. Listede yer alan ürünlerimiz sınırlı sayıdaki üretim lotlarına tekabül etmekte olup, Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Denetim Hizmetleri Başkanlığı tarafından yapılan denetimlerde teknik düzenlemeye aykırı olarak değerlendirilmiştir. Tesbit edilen aykırılığın sağlık tehlikesi oluşturmayan, ürünün medikal performansını etkilemeyen ve ölçüm sırasında ölçüm belirsizlikleriyle de ifade edilen bir konu olduğunu ifade etmek isteriz. Yayınlanan listeyle oluşan ve üretimini gerçekleştirdiğimiz ürünlerimizin insan sağlığı açısından güvensiz olduğu bilgisi ve algısı doğru değildir. Bıçakçılar sözkonusu ürünlerden çok sayıda üretmekte olup, yurt içi ve dışında CE markasıyla satışını yapmaktadır. Firmamız, hasta sağlığına verdiği önem doğrultusunda ve Sağlık Bakanlığı izin ve denetimlerinin öngördüğü şekilde ürettiği tüm ürünler için standartların geliştirilmesi için çalışmalarını ve AR-GE yatırımlarını kesintisiz sürdürmektedir. Kalite güvence sistemi EN ISO 9001:2008, EN ISO 13485:2003/AC 2009 ve EN ISO 14001:2004 standartlarına uygunluğu TÜV-NORD tarafından onaylanmış olan Bıçakcılar, Avrupa Birliği ülkelerinde sağlık ürünlerinin ithal ve kullanım izni olan CE Markası kullanım yetkisiyle faaliyetlerine devam etmektedir. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur" denildi.
(CC-E)

14.02.2013 17:56:22 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT