1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Beytüşşebap'ta Beyaz Esaret

Beytüşşebap'ta Beyaz Esaret

Beytüşşebapta Beyaz Esaret
A+A-

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde üç gündür aralıklarla devam eden kar yağışı hayatı adeta felç ederken, tek katlı bir çok ev kar altında kaldı. Beytüşşebap'ta üç günden bu yana etkisini gösteren kar y

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde üç gündür aralıklarla devam eden kar yağışı hayatı adeta felç ederken, tek katlı bir çok ev kar altında kaldı.
Beytüşşebap'ta üç günden bu yana etkisini gösteren kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiledi. İlçe merkezinde kar kalınlığı 1.5 metreyi bulurken, yüksek kesimlerde kar kalınlığı 2 metre olarak ölçüldü. İlçede kar yağışı nedeniyle okullar 2 gün tatil edildi.
Elektrik kablolarında biriken kar kütleleri kesintilere neden olurken, ilçeye bağlı 45 köye ulaşım sağlanamadığı belirtildi. Beytüşşebap-Şırnak, Beytüşşebap-Hakkari ve Beytüşşebap-Uludere karayolu ulaşıma kapanırken, karayolları ekipleri yol açma çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
Yoğun yağış nedeniyle tek katlı evler kar kütlelerinin altında kalırken, araç sahipleri karın altındaki araçlarını çıkarmak için büyük çaba sarf ediyor. Beytüşşebaplı vatandaşlar, ilçedeki iş makinelerinin yetersiz kaldığını belirterek, yetkililerden ilçeye iş makineleri göndermeleri talebinde bulundu.
(EB-YRT-AKK-OK-Y)

08.01.2013 11:19:24 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT