1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Beytüşşebap'a 12 Gündür Elektrik Verilemiyor

Beytüşşebap'a 12 Gündür Elektrik Verilemiyor

Beytüşşebapa 12 Gündür Elektrik Verilemiyor
A+A-

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle elektrik direklerinin devrilmesi sonucu 12 gündür ilçe merkezine elektrik verilmiyor. Beytüşşebap'ta yoğun kar yağışının ardından elektrik

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle elektrik direklerinin devrilmesi sonucu 12 gündür ilçe merkezine elektrik verilmiyor.
Beytüşşebap'ta yoğun kar yağışının ardından elektrik kablolarında biriken kar yığını, elektrik direklerinin devrilmesine neden oldu. 12 günden bu yana ilçe ve köy sakinleri karanlıkta kalırken, DEDAŞ ekiplerine vatandaşlar da yardım etti. DEDAŞ'tan emekli vatandaşların da aralarında bulunduğu yaklaşık 200 kişi, elektrik direklerinin yapımı için çalışmalarına devam ediyor. Yaklaşık 1 kilometre boyunca 220 kilogramlık direkleri omuzlarında taşıyan vatandaşlar, üç ekip halinde devrilen direklerin yerine yenilerini dikti. Kopan elektrik kablolarını kar altından çıkaran vatandaşlar, elektrik direklerinin bulunduğu yere ek yaparak, DEDAŞ görevlilerine haber verdi. DEDAŞ'tan emekli olan Sabri Bal, "Kaç gündür karanlıktayız. Dedik bir yardımcı olalım arkadaşlara. 12 gündür karanlıktayız. Direklerimiz düşmüş, elektrik kabloları kopmuş. Bizde bir katkıda bulunmak için buradayız" dedi.
DEDAŞ görevlisi Mesut Ataman ise, "Beytüşşebap halkıyla el ele vererek sorunu çözmeye çalışıyoruz" diye konuştu.
(EB-YRT-CC-Y)

18.01.2013 12:06:15 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT