1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Beyşehir'e Sis Çöktü

Beyşehir'e Sis Çöktü

Beyşehire Sis Çöktü
A+A-

Konya'nın Beyşehir İlçesi, sisli havalarda bir başka güzellik sergiliyor. Beyşehir'de akşam saatlerinden itibaren etkisini gösteren sisli hava, şehir merkezinde adeta kartpostallık görüntüler oluşt

Konya'nın Beyşehir İlçesi, sisli havalarda bir başka güzellik sergiliyor.
Beyşehir'de akşam saatlerinden itibaren etkisini gösteren sisli hava, şehir merkezinde adeta kartpostallık görüntüler oluşturdu. Sise teslim olan Beyşehir'in simgesi olan Osmanlılar döneminden kalma tarihi Taşköprü ışıklarıyla görenleri adeta büyüledi. Sisli hava nedeniyle görüş mesafesinin düşmesinden gölde balıkçılık faaliyetleri de olumsuz etkilendi. Görme mesafesinin düşmesiyle balıkçılar, avlanmaya ara verdi. Beyşehir Gölü kıyısında limanına gitmek üzere yola çıkan bir tekne ise göl yüzeyinde farklı bir görüntü oluşturdu. Beyşehir Gölü kıyısındaki turizm sezonuna ara veren gezinti yatları ve balıkçı tekneleri sisli havada limanlarında park halinde görülürken, sisli havanın büyüsünden etkilenen bazı vatandaşlar sahilde gezinti yaptı. Çiftlerin en gözde adası olan Aşk Adası da sisli havada da ilgi çekmeye devam ederken, yine yürüyüş için en ideal mekan olarak dikkat çekti.
Beyşehir'de akşam saatlerinde yoğunlaşan sisli hava nedeniyle trafik yetkilileri, sürücüleri dikkatli olmaları yönünde uyardı. Yetkililer, sürücülere yollarda araç takip mesafesine dikkat etmeleri ve yavaş seyretmeleri ikazında bulunurken, farların sürekli yanık vaziyette bulundurulmasını istedi.
(ARÖ-AH-Y)

03.01.2013 18:40:51 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT