1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Beyşehir'deki İzci Kampı Sona Erdi

Beyşehir'deki İzci Kampı Sona Erdi

Beyşehirdeki İzci Kampı Sona Erdi
A+A-

Konya'nın Beyşehir ilçesinde düzenlenen izci kış kampları yakılan kamp ateşi etkinliği ile son buldu. Beyşehir Gençlik ve İzcilik Eğitim Tesisleri'nde erkekler ve bayanlara yönelik olarak iki ayrı

Konya'nın Beyşehir ilçesinde düzenlenen izci kış kampları yakılan kamp ateşi etkinliği ile son buldu.
Beyşehir Gençlik ve İzcilik Eğitim Tesisleri'nde erkekler ve bayanlara yönelik olarak iki ayrı kategori gerçekleştirilen ara tatil kış izci kampları tamamlandı. Erdemli Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından 2-4 Şubat tarihleri arasında kızlara yönelik olarak düzenlenen kış izci kampının sona ermesinin ardından 4-8 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen ikinci devre kış erkekler kampına 80'ı bayan toplam 160 izci ve 20 izci lideri katıldı. Etkinliklerde izcilere oryantrik, temel ilk yardım dersleri, okçuluk, havalı tüfek atışları gibi eğitimler verildi. İzcilere yönelik olarak ayrıca, sabah saatlerinde Beyşehir Gölü kenarındaki tesislerde yürüyüş ve dağ gezisi gibi etkinlikler düzenlendi. Kamp, akşam saatlerinde yakılan kamp ateşi ile tamamlandı.
Beyşehir Gençlik ve Spor İlçe ve Tesis Müdürü Mehmet Bayındır, kamp ateşi etkinliğinde yaptığı konuşmada, 2-8 Şubat tarihleri arasında Türkiye'nin değişik illerinden gelen izcileri ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, ilçenin son dönemde adeta bir kamp merkezi kimliğine büründüğünü söyledi.
(ARÖ-İP-Y)

09.02.2013 11:19:59 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT