1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Beyşehir'de Tehlike Saçan Ev Yıkıldı

Beyşehir'de Tehlike Saçan Ev Yıkıldı

Beyşehirde Tehlike Saçan Ev Yıkıldı
A+A-

Konya'nın Beyşehir ilçesinde yağışların ardından duvarları yıkılmaya başlayan kayıtlı yapı, etrafındaki evler için tehlike oluşturduğu gerekçesiyle yıkıldı. Beyşehir Belediyesi, basında yer alan ha

Konya'nın Beyşehir ilçesinde yağışların ardından duvarları yıkılmaya başlayan kayıtlı yapı, etrafındaki evler için tehlike oluşturduğu gerekçesiyle yıkıldı.
Beyşehir Belediyesi, basında yer alan haberler üzerine harekete geçerek tehlike arz eden binayı sevk ettiği iş makineleriyle yıktı. İçerişehir Mahallesi Sivaslı Sokak'ta bulunan tescilli yapının son yağışların ardından yıkılma tehlikesi üzerine dün sokak güvenlik şeridi çekilerek insan ve araç trafiğine kapatılmıştı. Bu önlemlerin ardından bugün adrese gelen Belediyeye ait iş makineleri, yurt dışında bulunan sahibinden de onay alarak binayı kepçe vurarak yıkmaya başladı. Mahalle sakinleri, tarihi Eşrefoğlu Camisi'nin çevresinde duvarı yıkılan ya da yıkılmaya yüz tutan birçok yapı bulunduğunu belirtirken, bunların da insanlar için tehdit oluşturduğunu ifade etti. Vatandaşlar, yetkililerden benzer önlemleri almalarını istedi.
(ARÖ-AH-Y)

21.12.2012 16:53:58 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT