1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Beyşehir'de "sigara Ve Sağlık" Konulu Seminer

Beyşehir'de "sigara Ve Sağlık" Konulu Seminer

Beyşehirde sigara Ve Sağlık Konulu Seminer
A+A-

Konya'nın Beyşehir ilçe Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Tezay Kovan, "Sigara ve Sağlık" konulu seminerde, sigara içenlerin etrafındakilere de zarar verdiğini ifade etti. Hastane pers

Konya'nın Beyşehir ilçe Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Tezay Kovan, "Sigara ve Sağlık" konulu seminerde, sigara içenlerin etrafındakilere de zarar verdiğini ifade etti.
Hastane personeline "Sigara ve Sağlık" konulu bir seminer veren Uzman Dr. Kovan, sigara içenlerin içmeyenlere de çok büyük kötülük ettiğine dikkat çekti. Uzman Dr. Kovan, "Eğer siz içmiyorsanız bile, evde içen birisi varsa, bundan çok ciddi olarak etkileniyorsunuz. Hani 'ben içmiyorum, eşim ya da oğlum, babam içiyor' gibi durumdaysanız bile şöyle düşünün; o kişi içerken ağzında filtre var, kendini dumandan koruyan bir şey var bir nebze de olsa. Ama dışarı çıkardığı dumanda filtre yok. Yani siz onu direk olarak alıyorsunuz. Aslında onlardan bazı durumlarda, bazı hastalıklar için daha yüksek risk taşıyorsunuz. Yani 'sadece kendime yapıyorum, ne olacak' diye düşünmeyin. Sigara içen kişi aslında etrafındakilere de büyük kötülük yapıyor demektir" dedi.
(ARÖ-AH-Y)

12.02.2013 12:07:48 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT