1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Beyşehir'de Polisten Madde Bağımlılığı Semineri

Beyşehir'de Polisten Madde Bağımlılığı Semineri

Beyşehirde Polisten Madde Bağımlılığı Semineri
A+A-

Konya'nın Beyşehir ilçesinde lise ve üniversite öğrencilerine yönelik madde bağımlılığı ve zararları konusunda eğitim semineri verildi. Beyşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Emniyeti Toplum

Konya'nın Beyşehir ilçesinde lise ve üniversite öğrencilerine yönelik madde bağımlılığı ve zararları konusunda eğitim semineri verildi.
Beyşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Emniyeti Toplum Destekli Polis Büro Amirliği'nin müşterek olarak bir program dahilinde düzenlediği eğitim seminerleri ilçe merkezindeki tüm liseler ile yüksek öğrenim kurumlarında öğrenim gören öğrencilere yönelik olarak gerçekleştirildi. Üniversite öğrencilerine bu seminerler dışında teröre karşı bilinçlendirme konularında da eğitim verildi. Konya İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlar, Madde Kullanımını İzleme ve Önleme Büro Amirliği'nde görevli polis memuru ve uyuşturucu madde uzmanı Aydın Şahin tarafından öğrencilere yönelik olarak madde bağımlılığı ve zararları konusunda bilgiler verilirken, "madde bağımlılığına hayır" sloganlarını içeren broşürler de dağıtıldı. Eğitim seminerlerinde 'sağlıklı nesil, güvenli toplum' vurgusu ön plana çıkarken, bağımlılık yapıcı maddelerin insan vücudunda oluşturduğu iyi halin aslında sahte ve kısa süreli olduğu, insan ruhunda ve bedeninde açtığı yaraların ise tedavisinin çok zor ve uzun süreli olduğunun asla unutulmaması gerektiğine dikkat çekildi. Seminerlerde madde kullanan bireylerin özgürlüğünü, ruh sağlığını kaybedeceği gibi beyinde ve organlarında hasar oluştuğu, kendine olan güvenin zayıflamasıyla birlikte insanın kendini kontrol altında tutmasının da güçleştiğine vurgu yapıldı.
(ARÖ-FM-Y)

07.12.2012 17:59:17 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT