1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Beyşehir'de Mühürlenen İşletmeler Halka Teşhir Edilecek

Beyşehir'de Mühürlenen İşletmeler Halka Teşhir Edilecek

Beyşehirde Mühürlenen İşletmeler Halka Teşhir Edilecek
A+A-

Konya'nın Beyşehir ilçesinde faaliyet gösteren lokanta ve restoranlar mercek altına alındı. Beyşehir'de İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri müşterek ola

Konya'nın Beyşehir ilçesinde faaliyet gösteren lokanta ve restoranlar mercek altına alındı.
Beyşehir'de İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri müşterek olarak kent merkezinde bulunan restoran ve lokantaları denetledi. Denetimlerin ardından açıklamada bulunan Zabıta Müdürü Metin Öz, "Vatandaşlarımızın sağlığı bizim için çok önemli. Gıda sektöründe faaliyette olan işletmeciler, gıda işlenmesinin her aşamasında ve tüketiciye sunulmasına kadar olan her süreçte gerekli hijyenik koşulların sağlanmasına dikkat etmek zorundadır. Hiç kimsenin vatandaşlarımızın sağlığı ile oynamasına müsaade etmeyeceğiz. Ekiplerimiz, gece gündüz demeden sorumluluk alanı içerisinde, esasına uygun görev yapmaktadır. Gıda ürünlerinin tüketildiği işletmelere yönelik denetimlerimizi aralıksız olarak sürdürmeye devam edeceğiz. Uyarı alan iş yerlerinin eksiklerini gidermediği takdirde gerekli cezai işlemi hiç çekinmeden uygulayacağız" dedi.
Öz, eksikleri görülen işletmelere 10 gün süre verdiklerini de vurgulayarak, bu süre sonunda yapılacak denetimlerde uyarı alan iş yerlerinde iyileşme söz konusu olmaması halinde mühürleme işlemi yapıp, işletmeleri de halka teşhir edeceklerini sözlerine ekledi.
(ARÖ-FM-Y)

09.01.2013 17:04:17 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT