1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Beyşehir'de Kar Yağışı

Beyşehir'de Kar Yağışı

Beyşehirde Kar Yağışı
A+A-

Kar yağışı Konya'nın Beyşehir ilçesinin yüksek rakımlı yerleşim birimlerinde etkili oluyor. Beyşehir ilçe merkezinde etkisini henüz göstermeyen kar yağışı, ilçeye bağlı bazı köy ve beldelerde doğan

Kar yağışı Konya'nın Beyşehir ilçesinin yüksek rakımlı yerleşim birimlerinde etkili oluyor.
Beyşehir ilçe merkezinde etkisini henüz göstermeyen kar yağışı, ilçeye bağlı bazı köy ve beldelerde doğanın beyaz örtüyle kaplanmasına neden oldu. Beyşehir ilçe merkezinde ise kar yağışı olmamasına rağmen soğuk hava etkisini hissettiriyor. Gece saatlerinde10 dereceye kadar düşen soğuk hava nedeniyle birçok balıkçı kıyılarda faaliyetine ara verirken, Beyşehir Gölü'ne avlanmak için çok az sayıda balıkçının çıktığı gözleniyor. Beyşehir'e bağlı Huğlu beldesinde ise dünden bu yana etkili olan kar yağışı nedeniyle yerleşim biriminin beyaz örtüyle kaplandığı bildirildi. Huğlu Belde Belediye Başkanı Fehmi Tekin, belde merkezinde kar yüksekliğinin 15 santime ulaştığını, daha yüksek kesimlerde ise bunun daha fazla olduğunu tahmin ettiklerini belirterek, belediyeye ait iş makinelerinin yerleşim biriminde kar mücadelesi çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti.
Öte yandan, Derebucak ilçesinde de etkili olan kar yağışının ardından yollarda kar kürüme çalışmaları başlatıldığı öğrenildi.
(ARÖ-FM-Y)

08.01.2013 16:03:56 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT