1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Beyşehir'de İzinsiz Üretilen Av Tüfeklerine El Konuldu Ali Rıza Önses Konya

Beyşehir'de İzinsiz Üretilen Av Tüfeklerine El Konuldu Ali Rıza Önses Konya

Beyşehirde İzinsiz Üretilen Av Tüfeklerine El Konuldu  Ali Rıza Önses    Konya
A+A-

Konya'nın Beyşehir ilçesinde jandarma tarafından yapılan çalışmada, izinsiz üretildiği belirlenen 208 adet av tüfeği ile av tüfeği yapımında kullanılan 790 adet çeşitli malzeme ele geçirildi. Edini

Konya'nın Beyşehir ilçesinde jandarma tarafından yapılan çalışmada, izinsiz üretildiği belirlenen 208 adet av tüfeği ile av tüfeği yapımında kullanılan 790 adet çeşitli malzeme ele geçirildi.
Edinilen bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren Beyşehir İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı Asayiş Timleri, ilçeye bağlı Üzümlü beldesinde bir iş yerinin deposunda yaptığı aramada, izinsiz üretildiği ileri sürülen 112 dipçiksiz, 93 yarı otomatik, 2 otomatik ve 1 tek kırma modelinde toplam 208 adet av tüfeği ele geçirdi. Aynı mekanda yapılan aramada av tüfeği yapımında kullanıldığı tespit edilen şarjör, dipçik, namlu, plastik el kundağı gibi 790 adet çeşitli malzeme ele geçirildi. Av tüfekleri ile malzemelere jandarma tarafından el konulurken, iş yeri sahibi hakkında 551 Sayılı Patent Hakları'nın Korunması ve 2521 Sayılı Avda ve Sporda Kullanılan Tüfekler, Nişan Tabancaları ve Av Bıçaklarının Yapımı, Alımı, Satımı ve Bulundurulmasına dair kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapıldığı öğrenildi.
Olayla ilgili başlatılan soruşturmanın sürdüğü bildirildi.
(ARÖ-AH-YHY-Y)

12.02.2013 12:04:53 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT