1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Beyşehir'de Esnafa Hafta Tatili Ruhsatı Uyarısı

Beyşehir'de Esnafa Hafta Tatili Ruhsatı Uyarısı

Beyşehirde Esnafa Hafta Tatili Ruhsatı Uyarısı
A+A-

Konya'nın Beyşehir İlçe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Pazar günü de çalışmak isteyen işletmecileri, Hafta Tatili İzin Belgelerini almaları konusunda uyardı. Zabıta Müdürlüğünden yapılan açıklamada,

Konya'nın Beyşehir İlçe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Pazar günü de çalışmak isteyen işletmecileri, Hafta Tatili İzin Belgelerini almaları konusunda uyardı.
Zabıta Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Belediye Kanunu gereğince 'Gerçek ve tüzel kişilerin faaliyetleriyle ilgili olarak, kanunlarda belirtilen izin veya ruhsatı vermenin' belediyenin yetki ve imtiyazları arasında sayıldığı hatırlatılarak 'Hafta Tatili Kanunu' ile Pazar günleri faaliyet gösteren iş yerlerinin, hafta tatili iznini almalarının zorunlu hale getirildiği vurgulandı. Hafta Tatili İzin Belgesi'nin bir yıl süre ile geçerliği olduğunun ifade edildiği açıklamada "Belge hangi tarihte alınmış olursa olsun, 31 Aralık'ta geçerliliğini yitirmektedir. Hafta tatili günlerinde çalışacak olan iş yerlerinin her yıl Ocak ayında yeniden izin almaları gerekmektedir. Yapılacak denetimlerde, Pazar günleri izinsiz faaliyet gösterdiği tespit edilen iş yerleri hakkında idari para cezası uygulanacaktır" denildi.
Zabıta Müdürü M. Metin Öz, "Pazar günleri faaliyet gösteren esnaflarımız en geç 31 Ocak tarihine kadar Belediyemiz Zabıta Müdürlüğüne başvurarak hafta tatili ruhsatı almaları gerekiyor. Bu tarihten sonra yapacağımız denetimlerde hafta tatili ruhsatı olmadığı halde faaliyet gösteren iş yerlerine idari para cezası uygulayacağız. Bu nedenle esnaflarımızın zor durumda kalmamaları için hafta tatili ruhsatlarını bir an önce almalarını bekliyoruz" dedi.
Hafta tatili ruhsatı başvurusu için iş yeri açma ve çalışma ruhsatının fotokopisi ve geçmiş yıllara ait hafta tatil ruhsatlarının aslı isteniyor. Ayrıntılı bilgi almak isteyenler Beyşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nün 512 33 99-113 numaralı telefonundan bilgi alabilecekler.
(ARÖ-AH-Y)

07.01.2013 16:16:41 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT