1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Beyşehir Konya Karayolu'nda Heyelan

Beyşehir Konya Karayolu'nda Heyelan

Beyşehir Konya Karayolunda Heyelan
A+A-

Konya'nın Beyşehir ilçesinde karayolu kenarındaki yamaçta yaşanan toprak kayması ve heyelanın yoldan geçen araçlar için tehlike oluşturması üzerine iş makineleri ile çalışma başlatıldı. Beyşehir'e

Konya'nın Beyşehir ilçesinde karayolu kenarındaki yamaçta yaşanan toprak kayması ve heyelanın yoldan geçen araçlar için tehlike oluşturması üzerine iş makineleri ile çalışma başlatıldı.
Beyşehir'e bağlı Sarıköy yakınlarında bulunan ve faaliyette olmayan fabrika tesislerinin önünde yaşanan toprak kayması üzerine yetkililer önlem almak amacıyla harekete geçti. Beyşehir-Konya Karayolu'nun 13. kilometresinde son yağışların ardından yaşanan heyelan sonrası binaların yan yatarak yoldan geçen motorlu araçların üzerine devrilmesi riski üzerine başlatılan çalışma sürüyor.
Karayolları bünyesinde çift yol çalışması yürüten bir firmaya ait iş makinesi heyelanın yaşandığı bölgeye gelerek fabrika binalarının önündeki yamacı taş ve kayalarla doldurmaya başladı.
Bu arada, yetkililer de yoldan geçen araçların dikkatli olması konusunda bölgeye uyarıcı levha ve yanıp sönen trafik lambaları yerleştirdi.
(ARÖ-FM-Y)

10.12.2012 18:15:52 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT