1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Beyşehir Gölü'nde Boğulmaktan Son Anda Kurtarıldı

Beyşehir Gölü'nde Boğulmaktan Son Anda Kurtarıldı

Beyşehir Gölünde Boğulmaktan Son Anda Kurtarıldı
A+A-

Konya'nın Beyşehir ilçesinde sandalla göle açılan genç, sandalın batması sonrasında boğulmaktan son anda balıkçılar tarafından kurtarıldı. Edinilen bilgiye göre, 19 yaşındaki Sinan Beşyüz, Beyşehir

Konya'nın Beyşehir ilçesinde sandalla göle açılan genç, sandalın batması sonrasında boğulmaktan son anda balıkçılar tarafından kurtarıldı.
Edinilen bilgiye göre, 19 yaşındaki Sinan Beşyüz, Beyşehir Gölü'ne kıyısı olan Soğla mevkisinden ahşap sandalla göle açıldı. Göl kıyısına yaklaşık 200 metre mesafede sazlıklar arasında sandalın batması üzerine üzerindeki elbiseleriyle suya düşen Beşyüz, boğulmamak için uzun süre çabaladı. Batan sandalın ucuna tutunarak kıyıdakilerden yardım isteyen gencin imdadına sesini duyurmayı başardığı balıkçılar bir süre sonra yetişti. Ağabeyinin de aralarında olduğu iki balıkçı teknesi havanın karardığı akşam saatlerinde yardım çığlıklarının geldiği alana yöneldi. Suya düşen genci sazlıklar arasında bulan balıkçılar, genci bulunduğu sudan kurtarıp çıkarma konusunda uzun süre uğraş verdi. Bu arada, göl kıyısına polis, 112 ambulansı ve itfaiye ekipleri de sevk edildi. Kıyıda bekleyen vatandaşlar ve yakınları da gencin kurtarılarak tekneye alındığının balıkçılar tarafından bildirilmesi üzerine rahat bir nefes aldı. Tekne ile kıyıya doğru getirilen kıyafetleri ıslak vaziyetteki bilinci açık olan genç, sahilde bekleyen 112 görevlileri tarafından ambulansa alındı. Tek kişi olduğunu ve bir şeyi olmadığını belirten genç, tedavisi yapılmak üzere ambulansla Beyşehir Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Hayati tehlikesi bulunmayan gencin sandalla ne maksatla göle açıldığı henüz öğrenilemedi.
(ARÖ-FM-YHY-Y)

24.01.2013 19:54:07 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT