1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Beyşehir Göl Feneri Hergün 150 Kişiye Yemek Veriyor

Beyşehir Göl Feneri Hergün 150 Kişiye Yemek Veriyor

Beyşehir Göl Feneri Hergün 150 Kişiye Yemek Veriyor
A+A-

Konya'nın Beyşehir ilçesinde Göl Feneri Derneği tarafından 2012 yılında faaliyete geçirilen aşevi günde 150 kişiye yemek dağıtıyor. Beyşehir Göl Feneri Derneği tarafından 2012 yılında kurularak faa

Konya'nın Beyşehir ilçesinde Göl Feneri Derneği tarafından 2012 yılında faaliyete geçirilen aşevi günde 150 kişiye yemek dağıtıyor.
Beyşehir Göl Feneri Derneği tarafından 2012 yılında kurularak faaliyete geçirilen aşevi sadece Ramazan aylarında değil, yılın 365 günü bölgesine hizmet veren kuruluş haline dönüştü. Beyşehir Göl Feneri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Sami Tan, Beyşehir'de kurulan aşevinin her gün 150 kişiyi doyurduğunu belirterek, "Özürlülerimiz, yaşlılarımız ve ihtiyaç sahibi olan kardeşlerimiz her gün aşevimiz tarafından çıkarılan yemeklerden istifade ediyor. Aşevimizde 3 çeşit yemek çıkarılıyor. Yararlanan listedeki isimler ise buraya gelerek yiyebildikleri gibi evlerine de sefer taslarıyla yemekleri servis araçlarıyla götürülüyor" dedi. Beyşehir Göl Feneri Derneği ve bünyesinde kurulan aşevinin son yıllarda bölgenin can damarı haline gelen bir yardım kuruluşu hüviyetine büründüğünü belirten Tan, "Aşevimize yardım eden herkesten Allah razı olsun diyoruz. Özellikle esnafımıza ayrıca teşekkür ediyoruz. Yine, ilçe dışından Beyşehir'e yükseköğrenim için gelen öğrenci kardeşlerimize de zaman zaman aşevimize verdiği desteklerden ötürü minnettarız. Bu yardım ve desteklerle hizmet veren derneğimiz ve aşevimize yardımların devamını bekliyoruz" diye konuştu.
(ARÖ-AH-

15.01.2013 13:09:38 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT