1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Beyoğlu'nda Korkutan Yangın... Tarihi Caminin İmam Odası Yandı (2)

Beyoğlu'nda Korkutan Yangın... Tarihi Caminin İmam Odası Yandı (2)

Beyoğlunda Korkutan Yangın... Tarihi Caminin İmam Odası Yandı (2)
A+A-

İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde bu sabah bir camiye ait imam evinde çıkan yangın, çevrede büyük paniğe sebep oldu. Yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile söndürüldü. Edinilen bilgilere göre yangı

İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde bu sabah bir camiye ait imam evinde çıkan yangın, çevrede büyük paniğe sebep oldu. Yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile söndürüldü.
Edinilen bilgilere göre yangın, sabah saat 06.30 sıralarında Karaköy Necatibey Caddesi Gümrük Sokak üzerinde bulunan Kemankeş Karamustafa Paşa Camii'nin ikamet ettiği İmam Evi'nde çıktı. Henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangında yarı ahşap bina tamamen yanarken, ihbar üzerine olay yerine ulaşan Beyoğlu, Fatih ve Şişli itfaiye grupları, kısa sürede olaya müdahale ederek alevleri söndürdü. Alevler, bitişikteki camiye sıçramadan bastırılırken, polis bölgeye güvenlik şeridi çekerek yaya ve araç trafiğine kapattı.
Çevrede büyük paniğe yol açan yangında yaralı ya da can kaybı yaşanmadı. Sabah erken saatlerde çıkan yangında bitişikteki camide küçük çaplı maddi hasar oluşurken, İmam Evi ile cami şadırvanın büyük çapta kullanılamaz hale geldiği kaydedildi.
Yangın, yaklaşık 1 saat süren çalışmaların ardından tamamen söndürüldü.
Yetkililer, çıkan yangın ile ilgili soruşturma başlattı.
(SK-Y)

25.01.2013 07:21:51 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT