1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Beykoz'da can pazarı!

Beykoz'da can pazarı!

Beykozda can pazarı!
A+A-

Beykoz\'da kanalizasyon çalışması sırasında toprak kayması meydana geldi. Başından aşağısı toprak altında kalan işçiyi kurtarmak için çalışma başlatıldı.

 

Beykoz Baklacı Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Üstün Sokak'taki İSKİ'ye ait kanalizasyon çalışması sırasında meydana gelen toprak kayması şu şekilde gerçekleşti. Saat 11.00 sıralarında Erdoğan Yaman isimli işçi, beton boruların yerleştirileceği 3 metrelik derinliğe inip inceleme yapmaya başladı. Arkadaşlarının uyarılarıyla hareket eden Yaman'ın üzerine bir anda toprak döküldü. Kaçmak için uğraşan ancak başaramayan Yaman, boğazına kadar toprağın içinde kaldı.

CAN PAZARI YAŞANDI

Yaman'ın toprak altında kaldığını gören arkadaşları yardımına koşup fazla toprak dökülmesini önledi. Çalışanlar polis ve itfaiyeyi arayıp yardım istedikten sonra kürek ve iş makineleriyle arkadaşlarını kurtarmaya çalıştı. Kısa süre sonra olay yerine gelen itfaiye ve sağlık ekipleri işçi Yaman'ı kurtarmak için operasyon başlattı. İlk olarak kazı alanının çevresi şerit çekilerek vatandaşlar uzaklaştırıldı. İki çalışan ve iki itfaiye eri boğazına kadar toprak içindeki Erdoğan Yaman'ın yanına indi. İtfaiye ekiplerinin verdiği talimatlar doğrultusunda iş makineleri Yaman'ın etrafında kazı yaptı. Makinenin giremediği yerlerde kazma ve kürekle kazı işlemine devam edildi. Yaklaşık bir saat süren operasyonun ardından yaralı işçi Erdoğan Yaman, kurtarılarak dışarı çıkarıldı. Yaman ambulansla Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Tedavi altına alınan işçinin hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi. Olay tanığı bir işçi "Çalışma yapıyorduk. Bir anda toprak kaymaya başladı. Arkadaşımızı uyardık kaçmaya çalıştı ancak kendisini kurtaramadı" dedi.DHA

A+A-

HABERE YORUM KAT