1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Beü'de Yeni Bölümler Açıldı Vahit Olcay Bitlis

Beü'de Yeni Bölümler Açıldı Vahit Olcay Bitlis

Beüde Yeni Bölümler Açıldı  Vahit Olcay    Bitlis
A+A-

Bitlis Eren Üniversitesi'nde (BEÜ) Çevre Sağlığı, Diyaliz Teknikerliği, Sosyal Hizmet, Fizyoterapi ve Optisyenlik bölümleri açıldığı bildirildi. Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Okutman Hatice Öntürk,

Bitlis Eren Üniversitesi'nde (BEÜ) Çevre Sağlığı, Diyaliz Teknikerliği, Sosyal Hizmet, Fizyoterapi ve Optisyenlik bölümleri açıldığı bildirildi.
Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Okutman Hatice Öntürk, kurulduğu günden bu yana sürekli değişim ve gelişim içinde olan yüksek okulun çalışmalarına hızla devam ettiğini belirtti. Çağın ve ülkenin en büyük ihtiyaçlarından biri olan sağlık sektöründe eleman açığını kapatmak için yeni bölümler açarak, ülkeye ve bölgeye katkı sunmaya çalıştıklarını belirten Öntürk, "Okulumuz bireysel gelişimi önemseyen, etik değerlere saygılı, mesleki bilgilerini güvenli ve yetkin bir şekilde uygulama becerisine sahip, iletişim gücünü etkin bir biçimde kullanabilen, geleneksel ve çağdaş bilgi açısından donanımlı bir yapıya sahip. Sağlık profesyonelleri yetiştirmek amacıyla 2009-2010 eğitim öğretim yılında öğrenci almaya başlayan, genç ve dinamik bir eğitim kurumuyuz. Kurulduğu günden bu yana sürekli değişim ve gelişim içinde olan okulumuz, çalışmalarına hızla devam etmekte. Bu bağlamda yüksek okul bünyesinde Çevre Sağlığı, Diyaliz Teknikerliği, Sosyal Hizmet, Fizyoterapi ve Optisyenlik Programları açıldı" diye konuştu.
(VO-MSA-Y)

11.02.2013 13:16:42 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT