1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Betav'dan Eski Bitlis Valisi Yılmaz'a Şükran Plaketi

Betav'dan Eski Bitlis Valisi Yılmaz'a Şükran Plaketi

Betavdan Eski Bitlis Valisi Yılmaza Şükran Plaketi
A+A-

Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı (BETAV) tarafından eski Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz'a şükran plaketi verildi. BETAV Genel Başkanı Ahmet Eren ve BETAV Onursal Başkanı Cemil Özgür, İstanbul'da düzen

Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı (BETAV) tarafından eski Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz'a şükran plaketi verildi.
BETAV Genel Başkanı Ahmet Eren ve BETAV Onursal Başkanı Cemil Özgür, İstanbul'da düzenlenen toplantı sonunda Eski Vali Nurettin Yılmaz'a Bitlis'e yaptıkları hizmetlerinden dolayı şükran plaketi verdiler. Burdur Valiliği'ne atanan ve İstanbul'da yapılan BETAV toplantısına davet edilen Vali Yılmaz'a şükran plakate veren BETAV Genel Başkanı Ahmet Eren, yaptığı konuşmada, "Sayın Nurettin Yılmaz, 2 Ocak 2009 tarihinde Bitlis'imize gelip 17 Ağustos 2012 tarihinde ayrıldınız. Geçen bu 3,5 yıl içerisinde adeta 35 yıl kadar uğraştınız. Gelir gelmez Bitlis'te kentsel dönüşümü başlattınız. Böylece Bitlis'in özgün mimarisinin ortaya çıkması ve bu eserlerin onarımı için büyük bir mücadele verdiniz. Eğitim ve Tanıtma Vakfımızın tüm faaliyetlerine katkı koyarak orta eğitim seviyesindeki eğitimin üniversite sınavlarında en üst düzeye çıkması için uğraş verdiniz. Ulusal medya ile sağladığınız çok sıcak ilişkiler sayesinde kentimizi ülkemize tanıtmada büyük özverileriniz ve gayretiniz takdirlerimizi toplamıştır. Tabii ki yaptıklarınız bunlarla sınırlı değil. Bitlisliler olarak şükran borçluyuz ve sizi unutmayacağız" diye konuştu.
Eski Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz ise "Bu plaketten dolayı çok fazla memnun oldum. Bitlis'te çok güzel günler geçirdim. Görev sürem içerisinde son derece uyum içinde çalıştık. Buradan tüm Bitlislilere teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.
(VO-MET-Y)

07.01.2013 15:15:06 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT