1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Beştepe resmen bir marka oldu!

Beştepe resmen bir marka oldu!

Beştepe resmen bir marka oldu!
A+A-

24 Haziran 2015 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği’nin talebi üzerine yapılan başvuru sonrası Beştepe resmileşti ve tescillendi.

Bursa’da faaliyet gösteren Türk Ticaret Net Yazılım Hizmetleri isimli yazılım ve bilişim firmasıCumhurbaşkanlığı Sarayı’nın bulunduğu alanı ifade eden ‘Beştepe’ markasının tescillenmesi için 24 Haziran 2015 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği’nin talebi üzerine ‘vekil’ sıfatıyla TPE’ye başvuru yaptı.

‘Beştepe’ markası için 2015/54236 numarayla yapılan başvuru, TPE tarafından ön incelemeyi, benzerlik aramasını ve şekli incelemeyi geçti. ‘Beştepe’ ismi, 12 Ekim 2015 tarihinde 242 numaralı marka bülteninde ilan edilerek, koruma altına alındı.

Marka tescili için prosedür gereği 3 aylık sürede de kuruma herhangi bir itiraz gelmedi. TPE de ‘Beştepe’ markasını 28 Nisan 2016’da tescilledi. ‘Beştepe’nin marka tescili 31 Mayıs’ta 441 numaralı Resmi Marka Gazetesi’nde yayınlandı. TPE’nin markayı tescillemesiyle ‘Beştepe’ ismi artık fotoğraf makinesi, kol düğmesi, kravat gibi ürünlerde marka olarak kullanılabilecek. Beştepe markası altında reklamcılık, halkla ilişkiler, fuar organizasyonu telefon cevaplama, personel işe yerleştirme hizmetleri, güvenlik hizmetleri, televizyon programı yapım hizmetleri ve danışmanlık hizmetleri yapılabilecek.

A+A-

HABERE YORUM KAT