1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Besni'de Yapı Yalıtımı Kursu Başladı

Besni'de Yapı Yalıtımı Kursu Başladı

Besnide Yapı Yalıtımı Kursu Başladı
A+A-

Adıyaman'ın Besni ilçesinde Besni İnşaat İşçileri Derneği tarafından organize edilen ve Halk Eğitim Merkezi tarafından inşaat işçilerine yönelik yapı yalıtımı kursu başladı. Konu ile ilgili açıklam

Adıyaman'ın Besni ilçesinde Besni İnşaat İşçileri Derneği tarafından organize edilen ve Halk Eğitim Merkezi tarafından inşaat işçilerine yönelik yapı yalıtımı kursu başladı.
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Kurs Öğretmeni Murat Canpolat, "Yapı yalıtımı kursunun açılması için Besni İnşaat İşçileri Derneği Başkanı Cengiz Aydıngüzel yaklaşık 40 gün önce Besni Halk Eğitim Merkezi'ne müracaatta bulundu. Yapılan müracaat kabul edildi ve kursumuz 19 öğrenci ile başladı. 16 Mart 2013'te bitecek olan kursun sonunda başarılı öğrencilere Yapı Yalıtımcılığı belgeleri verilecek. Bu belge ile de inşaatlarda belgeli olarak çalışabilecekler. İnşaat işleri ile uğraşan arkadaşlar kendi branşlarına göre kurs açılması için Besni Halk eğitim Merkezine müracaat edebilirler. Her branşın ayrı belgesi olmak zorunda. Resmi Gazete'de yayınlanan yönetmelik gereği inşaatlarda yetki belgesi olmayan işçilerin çalıştırılması yasaklandı" dedi.
(RK-Y)

16.02.2013 16:22:55 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT