1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Besni Kss Esnafına 'tasarım Kursu'

Besni Kss Esnafına 'tasarım Kursu'

Besni Kss Esnafına tasarım Kursu
A+A-

Besni Küçük Sanayi Sitesi (KSS) ve Besni Meslek Yüksekokulu tarafından ortaklaşa yürütülecek proje ile sanayi esnafına yönelik 'Bilgisayar Destekli Tasarım Kursu' düzenlenecek. Daha önce sanayi si

Besni Küçük Sanayi Sitesi (KSS) ve Besni Meslek Yüksekokulu tarafından ortaklaşa yürütülecek proje ile sanayi esnafına yönelik 'Bilgisayar Destekli Tasarım Kursu' düzenlenecek.
Daha önce sanayi sitesi içerisindeki sorunlara el atarak çözüme kavuşturan Besni Küçük Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu, sosyal projelere de el atarak esnafa yönelik desteklerini sürdürüyor. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Besni Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Haci Arslan, "Besni Meslek Yüksekokulu öğretim görevlisi Zihni Alp Çevik ve esnaflarımızdan Abdullah Başçoban kooperatifimize gelerek, esnaflarımıza yönelik tasarım kursu açılmasını talep ettiler. Bizde konuyu yönetim kurulumuzda değerlendirdik ve esnafımıza çok faydalı olacağı düşüncesiyle kursun açılması yönünde çalışmaları başlattık. Kooperatifimizin organizesinde gerçekleşecek ve Besni Meslek Yüksekokulu'nun katkılarıyla gerçekleşecek kursta, 'AUTOCAD' çizim programı konusunda esnaflarımız eğitim alacak.Bilgisayar Destekli Tasarım Kursuna özellikle; İnşaat, PVC, Demir Doğrama, Mobilya, Torna, Elektrik Tesisatı, Su Tesisatı, Doğalgaz gibi meslek dallarını ilgilendiren esnaf arkadaşlarımızın katılımı menfaatlerine olacaktır. Kurs Besni Meslek Yüksekokulu dersliklerinde gerçekleştirilecek. Kursla ilgili bilgi almak ve kursa katılmak isteyen esnaflarımızın kooperatifimize müracaatları gerekmektedir. Bizlere bu konuda destek olan Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. İbrahim Halil Tuğluk ve öğretim görevlisi Zihni Alp Çevik'e katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz" dedi.
(RK-Y)

18.02.2013 17:01:58 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT