1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Besni İlçe Tarım Müdürlüğü Toplantılarına Devam Ediyor

Besni İlçe Tarım Müdürlüğü Toplantılarına Devam Ediyor

Besni İlçe Tarım Müdürlüğü Toplantılarına Devam Ediyor
A+A-

Adıyaman'ın Besni ilçesinde İlçe Tarım Müdürlüğü köy gezileri düzenleyerek çiftçileri bilgilendirme toplantıları düzenliyor. Besni İlçe Tarım Müdürlüğü personellerinden Ziraat Mühendisi Yeliz Eliş

Adıyaman'ın Besni ilçesinde İlçe Tarım Müdürlüğü köy gezileri düzenleyerek çiftçileri bilgilendirme toplantıları düzenliyor.
Besni İlçe Tarım Müdürlüğü personellerinden Ziraat Mühendisi Yeliz Eliş Atmalı köyünde Çiftçilere Bağ Yetiştiriciliği ile ilgili bilgiler verirken, Ören köyünde yapılan eğitim toplantısında Aysel Temel hububatta tarla faresi mücadelesi konusunda, Burunçayır köyünde yapılan eğitim toplantısında ise Mehmet Dayan çiftçilere suni tohumlama ve hayvansal desteklemeler hakkında bilgiler verdi.
Ayrıca Taşlıyazı köyünde organik tarımın önemi konulu çiftçi toplantısı düzenlendi.
Toplantıya, Adıyaman İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Kordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Mahmut Atalay, Besni İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Kösekul ,Taşlıyazı Köyünde görevli Ziraat Mühendisi Güven Görkem Balaban, Kızılin Köyünde görevli Veteriner Hekim Yeliz Akkayüz ve Taşlıyazı köyü çiftçileri katıldı.
Toplantıda organik tarımın öneminin yaygınlaştırılması ve çiftçilerin sorunları ele alındı. Eğitim toplantısı çiftçileri tarafından büyük ilgi gördü.
(RK-ÖK-Y)

01.02.2013 17:43:39 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT