1. HABERLER

  2. SPOR HABERLERİ

  3. Beşiktaş kulübü satılıyormu ...BJK ye ingiliz fransa ve ispanyol modeli...

Beşiktaş kulübü satılıyormu ...BJK ye ingiliz fransa ve ispanyol modeli...

Beşiktaş kulübü satılıyormu ...BJK ye ingiliz fransa ve ispanyol modeli...
A+A-

Beşiktaş jimnastik kulübü BJK yabancılara mı satılacak iddaası gündemde ...Beşiktaş kulübü satılacak mı? Beşiktaş ikinci ve asbaşkanı Ahmet Nur Çebi'den flaş açıklama geldi. Beşikta yöneticisi Beşiktaşın satılması ile ilgili süpriz açıklama yaptı..

Beşiktaş kulübü satılacak mı? Beşiktaş ikinci ve asbaşkanı Ahmet Nur Çebi'den flaş açıklama geldi. Beşikta yöneticisi Beşiktaşın satılması ile ilgili süpriz açıklama yaptı.

 

Beşiktaş kulübü asbaşkanı ve ikinci başkanı Ahmet Nur çebi yaptığı açıklamada takımın maddi sıkıntılarının olduğunu ve satılması durumunda maddi sıkıntılardan kurtulunabileceğini ifade etti.


Asbaşkan İngilterede arap rus ve amerikan sermayeli iş adamlarının kulüb satın aldıklarını ve fransa ve ispanya da da örneklerinin olduğunu söyledi. Bunu Türkiye de uygulamak nasıl olacak bilmiyorum ve bu durumu taraftarlara iyi anlatmak lazım böylece en azından hisselerin bazıları satışa çıkabilir.

 

Çok büyük paraları cebinden basan biri, asla yönetimsel hataya yer bırakmaz. Kendi parasını yöneteceği için elbette farklı yönetim anlayışı ve tarzı getirir. Konulara tam sahip olmadığım için net bir şey demem de mümkün değil. Bu çok önemli bir konu ve Türkiye'nin bunu konuyu tartışması gerekir. Olur ya da olmaz orası ayrı ama Avrupa'da örnekleri ve bu konuda başarılı olan kulüpler de ortada. Bizde ki farklı durum şu: Onlar sadece futbol kulübü, biz ise sosyal içerikli bir kulüp yapılanmasındayız.

 

Kulüplerin kazandığı paralarla hem borçları ödemenin hem de kulübü yönetmenin oldukça güç olduğunu savunan Ahmet Nur Çebi işlerinin gerçekten zor olduğunu söyledi.

 

Kulüplerin borç yükü gerçekten çok ağır. Beli doğrultmak güç. Divan kurullarında da takımların borçları açıklandı. Geçmişten gelen mali tablo ortada. Stadımız bitse, tüm gelirler 60 milyon civarında olacak. Gider ise 140 milyon olarak tahmin ediliyor. Bu denge içinde biz gerçekten mucize yapıyoruz. Bir yandan stat yapıp, diğer yandan bu dengeyi kurmaya çalışıyoruz. İşimiz zor ama bu yükün altına elimizi soktuk, Allah'ın izniyle de kaldıracağız.

 

Transfer konusunda konuşan asbaşkan Şu an için kesin anlaşmaya vardığımız futbolcu yok. Şampiyon olmak için üstümüze düşen her şeyi yapacağız...' Dış transfer konusunda Erdal Torunoğlu'na görev tebliğ ettim. Çalışmalarını sürdürüyor. Ay sonunda gelip yaptığı görüşmeleri anlatacak. Ben de bunu yönetime getireceğim orada karar alacağız. Benimsediğimiz isimleri ara dönem kampından önce kadromuza katacağız.

besiktas.jpg

 

A+A-

HABERE YORUM KAT