1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Berkin Elvan hayatını kaybetti

Berkin Elvan hayatını kaybetti

Berkin Elvan hayatını kaybetti
A+A-

Gezi olayları sırasında polisin attığı gaz fişeği nedeniyle komaya giren 15 yaşındaki Berkin Elvan hayatını kaybetti.

Gezi olayları sırasında başından polisin attığı gaz kapsülü ile vurulan, 15 yaşındaki, Berkin Elvan 269 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti.

Acı haberi, Berkin Elvan’ın ailesi Twitter’dan duyurdu: ''Halkımıza: Saat 07.00 Berkin Elvan'ı evladımızı kaybettik. Başımız sağolsun''

screen-shot-2014-03-11-at-9.15.11-am.png

Elvan ailesinin avukatı Evrim Deniz Karatana, 269 gündür Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altında bulunan ve son günlerde durumu ağırlaşan Berkin'in hayatını kaybettiğini söyledi. Elvan'ın ölüm haberini alan yakınları ve arkadaşları hastane önüne geldi.

ANNESİ : BERKİN'İMİ TAYYİP ALDI

Berkin'in ölümüyle yıkılan anne Gülsüm Elvan, "Benim kuzumu Alllah almadı, Tayyip Erdoğan aldı. Vay kuzum anan kurban olsun sana bu sefer de dayanacaktın. Bu acıya ben nasıl dayanırım Berkin. Bir kurşun da bana sıksınlar, yanına yollasınlarlar" diye ağıt yaktı. 

Berkin Elvan'ın annesi Gülsüm Elvan.png

 

CEMEVİ'NDE TÖREN DÜZENLENECEK

Taksim Dayanışması Twitter hesabından Berkin Elvan için Okmeydanı Cemevi'nde tören düzenleneceğini ve Berkin'in Feriköy Mezarlığı'nda toprağa verileceğini duyurdu.

CUMHURBAŞKANI GÜL ARAMIŞTI

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül dün, Berkin Elvan'ın babasını aramış ve sağlık durumuyla ilgili bilgi almıştı.

16 KİLOYA DÜŞMÜŞTÜ

Berkin, tedavi sürecinde 45 kilodan 16 kiloya düşmüş, 8 Mart'ta kalbi durmuş ve 20 dakika çalıştırılamamıştı.

GEZİ'DE KAYBEDİLEN 8. CAN

Gezi eylemleri sürecinde daha önce de Ali İsmail Korkmaz, Ethem Sarısülük, Abdullah Cömert, Mehmet Ayvalıtaş, Ahmet Atakan, Medeni Yıldırım ve polis memuru Mustafa Sarı yaşamını yitirmişti.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

1 Yorum