1. HABERLER

  2. YEREL

  3. "ben Polisim" Telefonlarından Sonra, Şimdi De "155'ten Arıyorum" Telefonları

"ben Polisim" Telefonlarından Sonra, Şimdi De "155'ten Arıyorum" Telefonları

ben Polisim Telefonlarından Sonra, Şimdi De 155ten Arıyorum Telefonları
A+A-

"Hattınız ele geçirilmiş, ben emniyet amiriyim, polisim, savcıyım" diyerek vatandaşlardan kontör ve para talep eden dolandırıcılar, şimdi de taktik değiştirerek inandırıcı olması açısından 0155 ile a

"Hattınız ele geçirilmiş, ben emniyet amiriyim, polisim, savcıyım" diyerek vatandaşlardan kontör ve para talep eden dolandırıcılar, şimdi de taktik değiştirerek inandırıcı olması açısından 0155 ile arama yapıp vatandaşları kandırmaya çalıştıkları bildirildi.
Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü asayiş ekipleri, son günlerde benzeri eylemleri gerçekleştirenlere fırsat vermemek amacıyla bankalar ve ATM'ler önünde vatandaşı uyarıp ve bilgilendirme yapıyor. Dolandırıcıların şimdi de yeni taktiklerini uygulamaya başladığını belirten İlçe Emniyet Müdürü Adil Metin, şu uyarılarda bulundu: "Yeni akıllı telefonlarla programlar yükleyerek internet üzerinden yaptıkları görüşmelerde, sizi arayan numara 0155 olarak görülmekte. Devletin hiçbir görevlisi sizden para ve kontör istemez. Polis imdat 155 telefonu ile arayan kişi kesinlikle dolandırıcıdır. Polisin 155 telefonu aramalara açık olmayan ve sadece imdat ve ihbar telefonu edilen hattır. Bu nedenle cep telefonu çalarak 0155 diye rakam gördüğünüzde sizi araya kişi emniyet mensubu değil, internet üzerinden telefonunuzu arayan dolandırıcılardır. Vatandaş böyle bir numara ile arama yapıldığında ya telefonu açmasın ya da telefonu kapatıp, başka bir telefon ile durumu polise bildirsin. Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak, dolandırıcıların yeni taktiklerini de kamuoyuna sunmaya ve halkımızı da bilgilendirmeye devam edeceğiz."
(AG-ERG-Y)

28.12.2012 11:39:53 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT