1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bem-bir-sen Üyeleri Buluştu

Bem-bir-sen Üyeleri Buluştu

Bem-bir-sen Üyeleri Buluştu
A+A-

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) Samsun Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve İlkadım Belediyesi personeli ile düzenlenen birlik, beraberlik

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) Samsun Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve İlkadım Belediyesi personeli ile düzenlenen birlik, beraberlik ve kaynaşma yemeğinde bir araya geldi.
Samsun Öğretmenevi'nde düzenlenen birlik, beraberlik ve kaynaşma yemeğine Bem-Bir-Sen Samsun Şubesi Başkanı Nurettin Sever, Samsun İl Özel İdaresi İnsan Kaynakları Daire Başkanı Adem Kızılkaya, Bem-Bir-Sen Samsun Şubesi Başkan Yardımcısı Savaş Gayretli, Mali İşlerden Sorumlu Başkan yardımcısı Hakan Çiftçi, Teşkilatlanmadan sorumlu Başkan yardımcısı Teyfik Uzun, Eğitimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Abdullah Arlı, Bafra İlçe Temsilcisi Öztürk Doğutaş, Samsun Özel İdaresi İşyeri Temsilcileri Mehmet Verim ve Eyüp Çakır, İlkadım Belediyesi İşyeri Temsilcisi Fahri İnan, Bem-Bir-Sen Denetleme Kurulu Başkanı Hasan Savaş, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve İlkadım Belediyesi personeli, zabıtası ve itfaiye çalışanları katıldı.
Yemekte katılımcılara hitaben konuşma yapan Bem-Bir-Sen Samsun Şube Başkanı Nurettin Sever, "Sendikamız model sendika olma yolunda hızla ilerlerken 2006 yılından beri yetkide 7. yıla ulaşmış tüm sendikaları açık ara farkla geride bırakarak, genel merkezimiz, değerli yöneticilerimiz, şube başkanları, temsilcileri ve siz değerli üyelerimizin vermiş olduğu destekle ilk toplu sözleşmeye ev sahibi yapmış, müzakereler sonucu en yüksek devlet memuru aylığının yüzde 100'ünü alarak sendikal tarihe adını altın harflerle yazdırmıştır. Ağustos ayında yapılacak olan toplu sözleşme görüşmeleri 2 yıl geçerli olacak bu anlamda can güvenlikleri olmayan zabıta çalışanlarının yıpranma paylarını yeniden düzenlenmeli, güçlendirilmiş yerel yönetimlerde trafik düzeni zabıtalara devredilmeli, norm kadrodan düşük çalışan zabıta personeli yeterli seviyeye çıkartılmalı ve daha birçok problemi olan zabıta çalışanlarına haklarının bir an önce verilmesi, yine yangın savaşçılarımız itfaiye çalışanlarımızın yıpranma payları sendikamızın gayretleriyle alınmış olmasına rağmen onlarında birçok problemlerin giderilmesi için bu yıl ağustos ayında görüşülecek toplu sözleşme öncesi zabıta ve itfaiye çalışanlarınızın dosya hazırlayarak bizlere ulaştırmasını rica ediyoruz" dedi.

SÖZLEŞMELİ PERSONELE KADRO MÜJDESİ
Başkan Sever sözlerine şöyle devam etti: "5393 sayılı Kanun'a tabi çalışan İl Özel İdaresi'nde ve belediyelerdeki sözleşmeli personelle ilgili kadro sözünü genel başkanımızın Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşerek müjdeli haberi vererek çok yakında sözleşmeli personelimizde kadrolarına kavuşacaklardır. Kamu da kılık kıyafet özgürlüğü için 10 Milyon İmza kampanyasına da Bem-Bir-Sen olarak destek veriyoruz. Samsun'da bir çok belediye de ve İl Özel İdarelerinde Sosyal Denge Sözleşmesi (SDS) anlaşmaları yaptık. Bu süreç içerisinde ilimizde yaşanan sel felaketinde zarar gören vatandaşlarımıza yardım elimizi uzattık. Üyelerimize de maddi ve manevi destekte bulunduk. İl dışına giden ve ya il dışından gelen Bem-Bir-Sen üyelerine konaklama vb. konularda yardımcı olduk" diye konuştu.
(SAM-SLH-Y)

24.01.2013 12:45:14 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT