1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Belluschi, Bursaspor'da Şampiyonluk Yaşamak İstiyor

Belluschi, Bursaspor'da Şampiyonluk Yaşamak İstiyor

Belluschi, Bursasporda Şampiyonluk Yaşamak İstiyor
A+A-

Bursaspor'un Arjantinli futbolcusu Fernando Belluschi, yeşil-beyazlı kulübün önceden bir şampiyonluk yaşadığını hatırlatarak, bir kupa daha kaldırmak istediğini söyledi. Arjantinli futbol Belluschi

Bursaspor'un Arjantinli futbolcusu Fernando Belluschi, yeşil-beyazlı kulübün önceden bir şampiyonluk yaşadığını hatırlatarak, bir kupa daha kaldırmak istediğini söyledi.
Arjantinli futbol Belluschi, kulübün resmi televizyonuna açıklamalarda bulundu. Belluschi Bursaspor'da bir kez daha kupa kaldırmak istediğini ifade etti. Futbola ülkesinde başladığını anlatan yıldız futbolcu, "Ailem futbolla ilgileniyordu. Onlarında bu konuda bana katkısı oldu. Babam amatör olarak futbol oynadı. Evimizin önündeki sahada her gün maç yapardık. Babamın bu konuda bana çok katkısı oldu. 13 yaşında Newels takımına seçmelere gittim. O yaştan beri hep profesyonel olmak istedim. Newels takımıyla kazandığımız kupa hayatımda önemli yere sahip olacak. Önemi kazandığım ilk kupa olmasıydı. Diğer takımlarda da kupalar kazandım ama onun yeri başka" dedi.

"BURSASPOR'DA İYİ MAÇLAR ÇIKARTTIM"
Porto'da son zamanlarda oynama fırsatı bulamadığının altını çizen Belluschi, "Ben futbol oynamak istiyordum. Bursaspor'un benimle ilgilendiğini duydum. Bir takımın beni istemesi önemli bir durumdu. Bursaspor'a geldikten sonra hemen oynamaya başladım ve iyi maçlar çıkarttım. Porto'dan ayrılırken biraz üzgündüm. Orada çok güzel anılarım oldu. Şehre alışmıştım. Futbolda böyle şeyler bazen oluyor. Her futbolcunun oynamak istediği oynamak istediğim için ayrıldım. Bursaspor'a gelince havanın değişeceğini biliyordum" açıklamasını yaptı.

"TÜRK FUTBOLU İLE YUNAN FUTBOLU ARASINDA FARK VAR"
Türkiye futbolu ile Yunanistan futbolu arasında farklılıklar olduğunu dile getiren Belluschi, "Bursaspor'a gelmeden önce Türk futbolunun Yunanistan'dakine çok benzeyeceğini sandım. Arada çok fark var. Düşündüğüm gibi değilmiş. Her iki ülkenin taraftarları futbola yoğun ilgi gösteriyor. İki ülkede de taraftara kendimi çabuk sevdirdim, buda benim için iyi oldu" diye konuştu.

"BURSASPOR'DA ŞAMPİYONLUK YAŞAMAK İSTİYORUM"
Türkiye'de ilk maçını Galatasaray'a karşı oynadığını söyleyen Belluschi, "O stadyumdaki tarafları görünce heyecanlandım. Evimizdeki ilk maçta bu durumu yendim. Oynadığım ilk maçta taraftarın desteği beni çok heveslendirdi. Bunun kıymetini bilip en iyi şekilde değerlendirmem gerekir. Bursaspor'un ilk defa kazandığı bir lig kupası var. Hiçbir şüphem yok ki şehrin ve taraftarların çılgınlığı çok güzeldi. Şampiyonluk günü olan o kutlamaları herkesin hak ettiğine inanıyorum. Takımda şampiyon olma hissinin artacağını ve en kısa zamanda bunu tekrar yaşatacağını gönülden inanıyorum" şeklinde konuştu.
(AF-İHS-BH-RFK-S)

10.01.2013 16:16:13 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT